Глина, вовна, гриби: в Україні запускають проєкт з альтернативним підходом до відбудови
Пілотний проєкт реалізують на Миколаївщині. У Києві проведуть виставку екоматеріалів.
Пілотний проєкт реалізують на Миколаївщині. У Києві проведуть виставку екоматеріалів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 132 днів. За цей час ми опублікували 25062 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Україні запускають пілотний проєкт «радикально іншої реконструкції» — пропонують видозмінити будівельну галузь через циркулярну економіку та використовувати відновлювані, гібридні та перероблені будівельні матеріали.
HOPE HOME • НАДІЯ поєднує мистецькі та наукові підходи до використання природних матеріалів, таких як солома, конопля, глина, деревина, вовна та міцелій грибів. Ці матеріали пропонують стійкі та екологічно чисті альтернативи традиційній будівельній галузі. Наразі будівельний сектор важко назвати сталим і екологічним: він відповідає майже за 30% світових викидів вуглецю, 40% споживання енергії та 60% утворення відходів.
Проєкт розпочнеться з виставки екологічних матеріалів у Києві. Виставка та майстеркласи проходитимуть у Палаті архітекторів, вулиця Бориса Грінченка 7, з 25 по 29 вересня.
До події залучено німецьких та українських науковців, архітекторів, митців та інших експертів, серед яких: фахівець із грибів як будівельного матеріалу Алессандро Вольпато, спеціаліст із глини та дерева Ейке Росваг-Клінге, спеціаліст із вовни в поєднанні з глиною та грибами Фолке Кьоберлінг, виробник очерету Ігор Клебан, спеціаліст з глини та дерева Моріц Хенес, дослідниця використання верби та грибів Наталія Міодрагович, розробник будматеріалів із глини та соломи Сергій Поліщук, виробник матеріалів з глини та суглинку Сергій Шерстньо.
Пілотний проєкт реалізують у Миколаївській області. На події у Києві відбудеться зустріч із представниками обласної адміністрації, аби визначити село, яке відбудують за допомогою екологічних матеріалів.
Докладніше про проєкт і про події, які плануються у Києві, можна дізнатися на сайті HOPE HOME • НАДІЯ.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті