У ТРЦ «Мармелад» виявили шахрайський колцентр. Такі центри перемістилися з тюрем у столичні офіси
Якщо раніше дзвонили переважно з в'язниць, то в останні роки колцентри все частіше відкриваються у великих містах.
Якщо раніше дзвонили переважно з в'язниць, то в останні роки колцентри все частіше відкриваються у великих містах.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київські правоохоронці провели обшуки у шахрайському колцентрі, що працював в офісі в торговельному центрі «Мармелад» у Солом’янському районі. Видання СтопКор повідомляє, що це вони виявили колцентр та викликали поліцію вранці 19 вересня.
Колцентр функціонував як «інвестиційний офіс». Офіційної інформації від поліції наразі немає.
У 2022 році суд Києва арештував частину ТРЦ «Мармелад» на вулиці Борщагівській, бо понад 50% його акцій належало російським високопосадовцям.
Рік тому, у вересні 2023-го, поліція повідомляла про два шахрайських колцентри в одному з ТЦ на вулиці Борщагівській, але назву торговельного центру не називали. Офіс налічував більш як сотню облаштованих місць.
Також у серпні та вересні 2023-го поліція повідомляла про колцентр в офісі на понад сто місць на Глибочицькій; в офісі на 25 працівників на вулиці Євгена Коновальця у Печерському районі; в офісі на 111 місць у бізнес-центрі на проспекті Степана Бандери; в офісі на 50 місць на вулиці Олеся Гончара; в офісній будівлі на вулиці Костянтинівська, де працювало 20 осіб; на 100 місць на вулиці Івана Франка.
Найбільшим тоді виявився офіс на 900 осіб на вулиці Фізкультури, в Голосіївському районі.
Українці нерідко отримують від шахраїв дзвінки нібито від банку з проханням повідомити дані картки або від «родича, який потрапив в аварію». Також пропонують взяти кредит або інвестувати у криптовалюту.
«Якщо раніше подібні злочини вчинялись переважно з місць позбавлення волі, то в останні роки незаконні колцентри все частіше відкриваються у великих містах, маскуючи свою діяльність під інтернет-магазини, центри обслуговування клієнтів та гарячі лінії», — пояснювала начальниця відділу протидії кіберзлочинам у Миколаївській області Ганна Забєліна.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті