Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Запоріжжя – це важливе прифронтове місто, яке на жаль на цей час не може планувати довгострокові проєкти та залучати на них значні інвестиції, як ті міста, що трохи далі від ліній фронту. Оскільки першочерговими задачами є відновлення зруйнованої інфраструктури. Але не дивлячись на воєнну ситуацію міська влада працює над двома важливими документами для відновлення: програмою комплексного відновлення та візією міста.

Перша програма фокусується на відновленні будівель та інфраструктури, а друга — на стратегічному розвитку. Урбаністична коаліція Ro3kvit за підтримки уряду Німеччини допомагає у розробці цих планів.

Також створено робочі групи, які підтримують проєкт «Візія Запоріжжя — 2030». Вони займаються питаннями залучення ресурсів, покращення життєвого простору та послуг для жителів міста.
Про це зазначає експертка з місцевого розвитку та просторова планувальниця в ГО «Урбаністична коаліція Ро3квіт», Анна Литовка у виданні mistosite.

Під час обговорення було виділено наступні критичні проблеми міста : як то відсутність координації між департаментами, зокрема архітектурним та економічним, значно ускладнює процес відновлення.

Також має місце відтік кваліфікованих фахівців і приплив внутрішньо переміщених осіб, які потребують інтеграції та підтримки. Ситуація погіршується через руйнування виробництв і релокацію бізнесів, що знижує можливості фінансової допомоги.

Запоріжжя постійно зазнає обстрілів критичної інфраструктури, зокрема ДніпроГЕС та інших промислових об’єктів. Загроза руйнування стратегічних об’єктів, таких як атомна електростанція в Енергодарі, залишається дуже реальною.

Для розв’язання цих проблем Департамент архітектури та містобудування Запоріжжя співпрацює з робочими групами та готовий до обговорення гострих тем

На даному етапі пропонується наступний вектор розвитку міста :

  • Забезпечення доступного житла для ВПО, оскільки його якість незадовільна, а 20% населення міста — переселенці.
  • Розв’язання питань енергопостачання, водозабезпечення та екологічної безпеки.
  • Завершення плану сталої мобільності та розв’язування проблем із перевізниками.
  • Розвиток кладовищ і створення місць для вшанування загиблих воїнів, створення крематорію
  • Оновлення індустріальних технологій на підприємствах, таких як «Запоріжсталь».
  • Зменшення екологічного забруднення, яке виникло через діяльність підприємств.
  • Запропоновано розвиток велосипедної інфраструктури на Хортиці та вздовж визначних місць

Нагадаємо, що у Запоріжжі та області будують нові підземні школи.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button