У Львові відкривають Центр сучасної історії, названий на честь загиблого в боях студента
Дослідницький центр та музей відкривають УКУ та Мюнхенський університет спільно.
Дослідницький центр та музей відкривають УКУ та Мюнхенський університет спільно.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Український католицький університет (УКУ) спільно з Мюнхенським університетом Людвіга-Максиміліана відкриють у Львові Центр сучасної історії, названий на честь Миколи Гаєвого, захисника України із Закарпаття, який загинув під час війни. Про це повідомлено на офіційному сайті УКУ.
Микола Гаєвий народився в Ужгороді і навчався в Українському католицькому університеті, на Гуманітарному факультеті. Він приєднався до війська в перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, взявши академвідпустку. Микола служив у 95 окремій десантно-штурмовій бригаді та загинув у серпні 2024 року на Курському напрямку. Йому було 28 років.
Відкриття Центру розпочнеться 17 жовтня із наукової конференції, на якій виступить канадська історикиня Маргарет Макміллан – професорка Оксфордського університету.
Вона є експерткою з історії та міжнародних відносин, правнучкою прем’єр-міністра Великої Британії Девіда Ллойда Джорджа та офіцеркою ордена Канади.
Подальша діяльність Центру передбачає серію публічних лекцій, присвячених історії війни Росії проти України, а також проведення літніх шкіл для студентів та молодих дослідників.
Центр досліджуватиме три основні теми: сталінський та нацистський режими, німецько-українські відносини під час Другої світової війни, та пропаганду й пам’ять про масові злочини у період Холодної війни. Діяльність Центру також спрямована на підтримку молодих дослідників, які матимуть можливість співпрацювати з визнаними фахівцями та представляти свої проєкти науковій спільноті. Керівник Центру, професор Ярослав Грицак, зазначив, що дослідження цих тем допоможе краще зрозуміти нинішню війну в Україні через призму історії.
Очікуємо на відкриття і нагадуємо, що торік Український католицький університет розпочав реставрацію свого головного корпус.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті