Кожен п’ятий бездомний в Україні виявився переселенцем
Коли люди опиняються на новому місці без жодних заощаджень і допомоги родичів, вони дуже швидко стають бездомними.
Коли люди опиняються на новому місці без жодних заощаджень і допомоги родичів, вони дуже швидко стають бездомними.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
22% українців, які отримують послуги для бездомних, назвали причиною бездомності переміщення, йдеться у дослідженні «Бездомність в Україні» організації Depaul Україна. Таким чином, принаймні кожен п’ятий опитаний виявився переселенцем.
«Масштабне внутрішнє переміщення населення та руйнування житла, спричинені війною, є основними факторами, що призводять до бездомності в Україні та не є актуальними в більш широкому європейському контексті. Біля 3,5 мільйонів людей втекли зі своїх домів в інші регіони країни», — зазначають дослідники.
75% пошкоджень житла припадає на чотири області: Донецьку, Харківську, Луганську та Київську.
Причини бездомності часто є збігом кількох факторів. Опитувані згадували звільнення, травму, розрив сімейних чи інших стосунків, виселення та залежність. Деяким людям не було куди йти після виходу з в’язниці, дитячого будинку, лікарні або звільнення з армії.
Багато опитаних сказали, що стали бездомними за одну ніч — їхні домівки були зруйновані обстрілами або про їм довелося тікати з прифронтових та окупованих територій.
«Бездомні ВПО в більшості випадків вже мали фінансові проблеми в своєму житті. Хоча у
них і було якесь своє житло, вони насилу зводили кінці з кінцями і мали проблеми з роботою тощо. Тому, коли вони опиняються на новому місці без жодних заощаджень, без допомоги родичів… вони дуже швидко стають бездомними», — пояснює директор Харківського міського центру реінтеграції бездомних осіб.
Половина з опитаних людей (49%) живуть на вулиці більше п’яти років, і майже всі (95%) є бездомними не менше року.
Більшість країн світу не мають достовірних даних про бездомність, і точні масштаби
бездомності в Україні теж невідомі. В 2021 році, згідно за даними уряду, понад 50 тисяч людей
були офіційно зареєстровані як бездомні.
Mодель «Спершу житло» найкраще зарекомендувала себе серед усіх коли-небудь розроблених моделей, зауважують у благодійній організації.
Автори проводили дослідження на основі інтерв’ю та обговорень у фокус-групах із 234 людьми, які є або ризикують стати бездомними, а також на основі інтерв’ю з ключовими інформаторами, які надають послуги.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті