Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 124 днів. За цей час ми опублікували 24999 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото : КМДА

Учора, 24 вересня, містяни згадували жертв теракту на Хрещатику 1941 року.

Так у цей день більш ніж 80 років тому, після окупації Києва німецькими військами у центрі міста сталися потужні вибухи. В результаті чого спалахнула масштабна пожежа.

За тиждень було знищено близько 200 будівель, серед яких готелі, театри, бібліотеки та житлові будинки, найвищий будинок довоєнного Києва – 12-поверховий хмарочос Гінзбурга, а близько 50 тисяч киян залишилися без даху над головою. Про це зазначає КМДА.

фото : КМДА

Радянська пропаганда довгий час приписувала це нацистам, про те ці вибухи були організовані в межах тактики «випаленої землі». Розвінчання цього міфу згадується у цьому матеріалі.

За інформацією Українського Інституту Національної пам’яті, у 1941 році радянські війська замінували центр Києва перед окупацією німцями. Операцію проводили інженерна частина 37-ї армії СРСР, 4-та дивізія НКВД та московська диверсійна група.

фото : uinp.gov.ua

Замінували важливі об’єкти, включно з будівлями раднаркому, Верховної Ради та НКВС. Вибухівка була встановлена також у житлових будинках та історичних пам’ятках. Пізніше радянські вибухи знищили Успенський собор Києво-Печерської лаври. Німці намагалися розмінувати частину міста та врятували кілька будівель, таких як оперний театр і Будинок учителя.

Німці виносять вибухівку з підвалів . Фото: borisfen70.livejournal.com

Проте 24 вересня перші вибухи зруйнували кінотеатр «Люкс» і ще багато будівель на Хрещатику, зокрема, Гінзбургівський будинок і поштамт. Вибухи викликали масштабну пожежу, що знищила центр Києва та залишила близько 50 000 людей без даху над головою. Вогонь посилювався через легкозаймисті речовини, а пожежу неможливо було швидко локалізувати через відсутність води.

Ці теракти радянської влади стали приводом для нацистів розпочати масові розстріли євреїв у Бабиному Яру через тиждень після вибухів, що лише збільшило кількість жертв серед мирного населення.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button