Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 62 днів. За цей час ми опублікували 24535 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Найбільше з суден Powership, яке генерує 470 МВт. Фото: facebook.com/karpowership

Уряд додав до закону про публічні закупівлі технічні судна з установками для виробництва електроенергії.

Таким чином, на час війни договори про закупівлю плавучих електростанцій можна укладати без відкритих торгів. Компанії, що встановлюють такі установки, не зоюов’язані отримувати містобудівні умови та дозволи на відведення земельних ділянок.

Кораблі-електростанції планують розташовувати в Одеській області,а саме — у портах Одеси, Ізмаїла та Южного. Про це раніше повідомляли голова обласної адміністрації Олег Кіпер і турецька компанія Karpowership, з якою наразі ведуться перемовини. Одним із ключових питань перемовин наразі є гарантії безпеки турецькій стороні.

Кожне таке судно здатне генерувати 250 МВт, що дозволить «закриєти місто і кілька районів», за словами Кіпера. Деякі працюють на дизельному пальному, деякі — на газу.

У 2022 році у Karpowership готувалися надати Україні три вже готові судна загальною потужністю 300 МВт. Кораблі можна запустити в роботу за три тижні після прибуття. Флот компанії налічує десятки кораблів-електростанцій.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button