Українці досі майнять криптовалюту на тлі енергокризи. Чи впливає це на енергосистему?
Споживання майнерів досягло піка у березні — понад 1 ГВт.
Споживання майнерів досягло піка у березні — понад 1 ГВт.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У березні цього року близько 6,7% від загального споживання електроенергії Україною припадало на майнерів криптовалют, порахували аналітики OSINT-агенції Molfar.
Споживання майнерів досягло піка у березні — 1013 МВт-год (тобто понад 1 ГВт). За сценарію 100% ця цифра збільшується до 2026 МВт/год. Саме наприкінці березня Росія здійснила одну з наймасовіших атак на енергосистему.
У квітні споживання майнерів знизилося до 616 МВт-год, у травні — до 487 МВт-год, у червні — до 377 мВт-год.
Для порівняння, сталеливарний завод може споживати 200-1000 МВт-год, залежно від обсягів виробництва. Загальне споживання України у 2023 році, за даними Укренерго, становило близько 15 ГВт-год.
За підрахунками Molfar, у квітні року, за 50% активності майнерів, обсяг спожитої ними електроенергії був еквівалентний потребам 770 лікарень, живленню понад 4 мільйонів вуличних ліхтарів, роботі понад 600 тисяч кондиціонерів.
Щоб добути один Bitcoin, потрібно приблизно 110 МВт-год. В Україні вартість цієї електрики становить 11,5 тисячі доларів (за тарифом для населення). На ринку один біткоїн коштує 58 тисяч доларів.
Джерела електроенергії для майнингу часом бувають несподіваними. Наприклад, у вересні 2022 року поліція викрила підпільну майнинг-ферму на потужностях Укрзалізниці.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті