Українці досі майнять криптовалюту на тлі енергокризи. Чи впливає це на енергосистему?
Споживання майнерів досягло піка у березні — понад 1 ГВт.
Споживання майнерів досягло піка у березні — понад 1 ГВт.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26324 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У березні цього року близько 6,7% від загального споживання електроенергії Україною припадало на майнерів криптовалют, порахували аналітики OSINT-агенції Molfar.
Споживання майнерів досягло піка у березні — 1013 МВт-год (тобто понад 1 ГВт). За сценарію 100% ця цифра збільшується до 2026 МВт/год. Саме наприкінці березня Росія здійснила одну з наймасовіших атак на енергосистему.
У квітні споживання майнерів знизилося до 616 МВт-год, у травні — до 487 МВт-год, у червні — до 377 мВт-год.
Для порівняння, сталеливарний завод може споживати 200-1000 МВт-год, залежно від обсягів виробництва. Загальне споживання України у 2023 році, за даними Укренерго, становило близько 15 ГВт-год.
За підрахунками Molfar, у квітні року, за 50% активності майнерів, обсяг спожитої ними електроенергії був еквівалентний потребам 770 лікарень, живленню понад 4 мільйонів вуличних ліхтарів, роботі понад 600 тисяч кондиціонерів.
Щоб добути один Bitcoin, потрібно приблизно 110 МВт-год. В Україні вартість цієї електрики становить 11,5 тисячі доларів (за тарифом для населення). На ринку один біткоїн коштує 58 тисяч доларів.
Джерела електроенергії для майнингу часом бувають несподіваними. Наприклад, у вересні 2022 року поліція викрила підпільну майнинг-ферму на потужностях Укрзалізниці.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті