Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 307 днів. За цей час ми опублікували 26384 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Christian Papaux / Unsplash

Цього року в Києві практично зникли горобці: порівняно з попередніми роками їхня кількість, за підрахунками Київського еколого-культурного центру, знизилася в 50 разів.

У КЕКЦ вважають, що зменшення популяції пов’язане з двома причинами, перша з яких — гламуризація київських парків. Вирубуються старі дуплисті дерева, і горобцям немає де гніздиться. У Києві досі переважає підхід до облаштування парків із акцентом на «благоустрої», тобто декоративності.

Друга причина — систематичне скошування трави. Злітки горобців (пташенята, які вчаться літати) та багатьох інших птахів годуються комахами, а через надмірний покіс газонів ті майже зникли.

За відсутності горобців розмножуються шкідники, зокрема каштанова міль, що нищить дерева й кущі. Саме через неї на листі з’являються руді плями.


Кияни регулярно підписують петиції до міської влади з проханням припинити викошування трави, однак всі вони відхиляються. Зараз у Києві Цифровому підписують петицію №13210 з закликом припинити скошування трави.

Водночас дослідження свідчать, що кількість горобців різко скоротилася по всій території Європи. Зокрема популяція хатнього горобця у Великій Британії скоротилася на 60% з 1979 року.

Українське товариство охорони птахів оголосило 2024 рік Роком горобця через зменшення популяції. Орнітологи також вказують і на інші причини зникнення горобців: обробка полів пестицидами, забруднення повітря, збільшення кількості котів у містах, забудова багатоповерхівками, в яких птахам майже немає можливості звити гніздо. Гучні звуки також відлякують птахів — зокрема ракетні обстріли.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button