Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Christian Papaux / Unsplash

Цього року в Києві практично зникли горобці: порівняно з попередніми роками їхня кількість, за підрахунками Київського еколого-культурного центру, знизилася в 50 разів.

У КЕКЦ вважають, що зменшення популяції пов’язане з двома причинами, перша з яких — гламуризація київських парків. Вирубуються старі дуплисті дерева, і горобцям немає де гніздиться. У Києві досі переважає підхід до облаштування парків із акцентом на «благоустрої», тобто декоративності.

Друга причина — систематичне скошування трави. Злітки горобців (пташенята, які вчаться літати) та багатьох інших птахів годуються комахами, а через надмірний покіс газонів ті майже зникли.

За відсутності горобців розмножуються шкідники, зокрема каштанова міль, що нищить дерева й кущі. Саме через неї на листі з’являються руді плями.


Кияни регулярно підписують петиції до міської влади з проханням припинити викошування трави, однак всі вони відхиляються. Зараз у Києві Цифровому підписують петицію №13210 з закликом припинити скошування трави.

Водночас дослідження свідчать, що кількість горобців різко скоротилася по всій території Європи. Зокрема популяція хатнього горобця у Великій Британії скоротилася на 60% з 1979 року.

Українське товариство охорони птахів оголосило 2024 рік Роком горобця через зменшення популяції. Орнітологи також вказують і на інші причини зникнення горобців: обробка полів пестицидами, забруднення повітря, збільшення кількості котів у містах, забудова багатоповерхівками, в яких птахам майже немає можливості звити гніздо. Гучні звуки також відлякують птахів — зокрема ракетні обстріли.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button