Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото : lvivskansen

Цими вихідними, 29 веренсня, У Львові відкрився новий інформаційно-освітній центр біля входу до Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького, відомого також як Шевченківський гай. Про що зазначено на сайті музею.

фото : lvivskansen

Загальна площа центру – понад 1000 кв.м , там планується проводити конференції, буде освітній простір для майстеркласів, лекцій, а також кафе, сувенірні магазини, звідси розпочинатимуться оглядові екскурсії по музею. Центр стане альтернативою головному входу до музею.

фото : lvivskansen

Проєкт центру було задумано ще до початку війни, однак повномасштабне вторгнення Росії внесло корективи до його реалізації, наприклад було додатково спроєктовано та облаштовано укриття площею 130 м², розраховане на 200 людей.

Директор музею, Михайло Закопець, зазначив, що ідея облаштувати новий вхід виникла ще у 80-х роках, проте перші спроби її реалізувати почались лише у 2016 році. Автором даного проєкту є Микола Шеремет, архітектор, керівник ТзОВ «Шеремета Архітект Груп», а також голова Львівської спілки архітекторів, а дизайн втілено Остапом Галюком.

Водночас, архітектори Ігор та Марта Цимбровські звернулись у «Хмарочос», щоб вказати, що авторами проєкту будівлі є саме вони. Посилаються при цьому на презентацію своїх напрацювань у 2019 році. «Шеремета виконував функцію ГАПа (головного архітектора проєкту – ред.), ми до нього звернулися як до директора фірми, щоб реалізувати робочий проєкт, пройти погодження, експертизу та вирішити організаційні питання. Весь проєкт виконаний нами. Після проведення косметичних змін які виконані на наших кресленнях безпосередньо і не вплинули на сам проєкт, Шереметою чомусь привласнюється авторське право, що є нелегітимним», – розповідає Ігор Цимбровський.

В оздобленні Львівського скансену використано ґонт, традиційний матеріал для історичних споруд в Україні. Це рішення вдало поєднує сучасну архітектуру з історичними мотивами, притаманними музею.

фото : lvivskansen

Нагадуємо, що у Львові відкривають Центр сучасної історії.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button