Швейцарія та Італія посунули кордон, який «сповз» через швидке танення льодовиків
Лід тане, і на поверхні з’являються моторошні знахідки: останки німецького альпініста, який зник у 1980-х, рештки авіакатастрофи 1968-го.
Лід тане, і на поверхні з’являються моторошні знахідки: останки німецького альпініста, який зник у 1980-х, рештки авіакатастрофи 1968-го.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Швейцарія та Італія скоригували спільний кордон, що проходить Альпами, через швидке танення льодовиків, повідомляє BBC.
Великі відрізки кордону проходять льодовиковими хребтами та зонами вічного снігу, але через зміни клімату ці природні межі розповзлися, тож Швейцарії та Італії довелося внести зміни. Заявляють, що кордони було переозначено відповідно до економічних інтересів обох країн. Зокрема, посунули лінію в районі Маттергорну, однієї з найвищих гір Європи, де розташовано популярні лижні курорти.
У 2022 році льодовики Швейцарії втратили 6% свого об’єму, а у 2023 році — ще 4%.
Лід тане, і на поверхні з’являються моторошні знахідки. Минулого літа біля Маттергорну «виринули» останки німецького альпініста, який зник ще у 1986 році. Позаторік з’явилися рештки літака, який розбився у 1968 році.
Цьогоріч льодовики втратили ще 2,5% навіть попри непоганий початок року.
«Мене непокоїть, що попри взагалі-то ідеальний рік для льодовиків, зі сніжною зимою та прохолодною та дощовою весною, цього виявилося недостатньо, — розповідає Reuters директор моніторингової організації GLAMOS Маттіас Хюсс. — Якщо тенденція збережеться, це стане катастрофою для швейцарських льодовиків».
Одним із чинників, які призвели цьогоріч до танення, стали пилові бурі з Сахари. Крижані покриви забарвлюються іржаво-рожевим кольором і це знижує їхню здатність відбивати сонячне світло.
За прогнозами, альпійські льодовики втратять понад 80% своєї маси до 2100 року, якщо парникові викиди не сповільняться.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті