Нацистську військову базу перетворили на житло за проєктом MVRDV (фото)
Німці збудували базу під Арнемом під час Другої світової. Бетонні бункери замаскували під сільські будинки.
Німці збудували базу під Арнемом під час Другої світової. Бетонні бункери замаскували під сільські будинки.
У Нідерландах архітектурна студія MVRDV перетворила на житло німецьку військову частину часів Другої світової війни, повідомляє Dezeen.
Німці збудували свою частину в лісах Велюве, поблизу міста Арнем. Поряд розташовувався аеродром Делен, який за часів Другої світової був авіабазою Люфтваффе. Військова частина складалася з двох десятків споруд різного типу. Бетонні бункери оздобили цегляними фасадами, щоб замаскувати під сільські будинки.
Частину з будівель, зокрема оригінальні німецькі бункери, архітектори зберегли, інші реконструювали, ще деякі — було повністю перебудовано.
У збережених будинках нові елементи, такі як вхідні двері та вікна, виділили темно-сірим кольором, аби візуально відокремити від історичного тла.
Три житлові таунхауси, які звели на місці знесених споруд у західній частині ділянки, повністю повторюють стару пляму забудови, а також розмір і форму. Кожен містить по сім квартир. Дах і стіни вкрито сірою шиферною плиткою. Гаражі розташовано під землею.
«Особливість Buitenplaats Koningsweg у тому, що відпочатку будівлі було спроєктовано, щоб приховати їхню справжню функцію, — зазначає співзасновниця MVRDV Наталі Де Вріс. — Як, здійснивши втручання, привернути увагу до історії, зберігаючи оригінальне маскування? Наше рішення полягало в тому, щоб зробити зміни видимими».
Деякі будівлі перебудували під офіси та майстерні. У центрі комплексу розмістили громадський простір із приміщеннями для художніх резиденцій, баром і рестораном.
У східній частині скупчення з семи будівель перетворили на житлові будинки.
На півночі є 11 павільйонів, з яких зробили хатки для оренди. Їх проєктували різні архітектурні команди-учасники конкурсу. Дизайн мав фокусуватися на темі лісової схованки.
Військову базу оточував паркан, який знесли, аби лісові тварини могли безперешкодно рухатися. Замість доріг і тротуарів надали перевагу стежкам із екологічних міркувань.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті