60% переселенців витрачає на оренду житла понад половину своїх доходів
Житло вважається недоступним, якщо людина витрачає на нього від 40% щомісячного доходу.
Житло вважається недоступним, якщо людина витрачає на нього від 40% щомісячного доходу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Переселенці змушені платити за житло більшу частку своїх доходів, ніж ті, хто не був переміщений. 60% орендарів-переселенців витрачають на оренду понад половину свого доходу. При цьому 38% витрачають понад 70%, свідчить цьогорічний звіт Міжнародної організації з міграції.
Житло вважається недоступним, якщо людина витрачає на нього від 40% щомісячного доходу.
Опитані МОМ орендарі зазначили, що середня місячна вартість оренди для них становить 8,5 тисячі гривень. Орендарі у великих містах повідомляють про середню вартість у розмірі 9,5 тисячі гривень. Середній дохід опитаних українців загалом становить 15 тисяч гривень, а переселенців — 13,5 тисячі гривень.
Станом на квітень внутрішньо переміщеними в Україні вважалися 3,5 мільйона осіб. 59% із них орендують житло.
Нещодавнє опитування Depaul Україна показало, що 22% українців, які отримують послуги для бездомних, назвали причиною бездомності переміщення.
В Україні бракує даних для оцінки співвідношення доходів і витрат на оренду. Однак навіть фрагментована інформація вказує на те, що середньостатичної зарплати може заледве вистачити, щоби винайняти однокімнатну квартиру у великому місті, зазначає аналітикиня Cedos Анастасія Боброва в колонці на LB.ua.
За даними Work.ua, у Києві доводиться платити за оренду близько 78% середнього доходу, у Львові — 80%.
У 2022 році Cedos засвідчив, що переселенці витрачали на житло більше, ніж люди, яким не доводилося переїжджати.
Після повномасштабного вторгнення збільшилася кількість людей, які орендують житло. У 2019 році щонайменше 8% людей у великих містах винаймали житло. У жовтні 2022 року ця частка зросла до 16%.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті