Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Мозаїка на Південноукраїнській АЕС. Фото з колекції Семена Широчина, zaborona.com

Держава взялася на спорудження фізичного захисту на атомних станціях. Зводитимуть залізобетонні конструкції довкола трансформаторів, щоб захистити обладнання від ударів дронами й пошкоджень уламками ракет, йдеться у статті LB.ua.

Наразі проводять тендери. Захист на Південноукраїнській АЕС коштуватиме понад пів мільярда гривень, приблизно стільки ж — на Рівненській АЕС. Інформацію про типи робіт і технічні умови приховано з міркувань безпеки.

Роботи мають завершити до кінця 2025 року.

«Укренерго побудувало захист на понад 60 об’єктах власної мережі. А на об’єкти Енергоатому перший контракт підписали 25 вересня, — констатує директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. — Відповідно, на найважливіших об’єктах і найчутливіших до ударів захисту просто немає».

Тендери на захист АЕС почали проводити після резонансної заяви президента Володимира Зеленського про те, що Росія готує удари по атомних станціях і зараз вивчає їх за допомогою китайських супутників.


За останні три роки Росія завдала 25 масованих ударів по українській енергетиці, порахували аналітики DiXi Group. Зокрема, росіяни випустили 1200 ракет по енергоінфраструктурі. Внаслідок атак Україна втратила 30 ГВт генерації — майже вдвічі більше, ніж найвищий рівень споживання всієї держави взимку.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button