Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото : unian

У Києві працюють інклюзивні кафе, які стають не просто місцем для відпочинку, а й важливими майданчиками для соціальної інтеграції.

Одним із таких закладів є кафе, створене киянкою Аліна Живаго для своєї доньки Насті, яка має синдром Дауна. Історію цього шляху вона розповідає у своєму інтерв’ю який вона дала порталу ШоТам.

Молодша дочка Аліни, Настя має синдром Дауна і не дивлячись на те, що вона закінчила спеціалізовану школу та училище, але отримати роботу було складно через упередження роботодавців.

Аліна Живаго для bazilik

В Україні щороку народжуються понад 400 дітей із таким діагнозом, але більшість із них не можуть працевлаштуватися, оскільки суспільство не надає їм належних можливостей. У Києві є лише два училища, що приймають молодь із ментальними порушеннями, але на жаль відсоток працевлаштованих дуже малий. Загалом, понад 17 000 повнолітніх людей з цим синдромом проживають сьогодні в Україні. 90% із них непрацевлаштовані, не мають можливості забезпечувати себе і своє майбутнє.

Тому у 2021 році Аліна заснувала організацію «Сонячні люди», щоб підтримувати молодь з ментальними порушеннями та створювати можливості для їхнього розвитку.

Досліджуючи європейський досвід, Аліна звернула увагу на кафе у Франції, де працюють люди з ментальними порушеннями. Мова йде про заклад Café Joyeux. Як зазначає Аліна, в них було ґрунтовне : айдентика, процес співбесід і організація. Цю модель вона вирішила реалізувати це в Україні.

У вересні 2022 року в Києві відкрився перший заклад мережі Sunshine Café, де працює понад 10 людей з інвалідністю. Партнером у цьому стала Компанія METRO Україна, яка відома своєю увагою до етичного ведення бізнесу та соціальної відповідальності. На цей час у Києві є два заклади

  • просп. П.Григоренко, 43, ТЦ “MЕТРО”
  • просп. С.Бандери, 26-в ТЦ “MЕТРО”

Працівники зазвичай працюють за графіком 2/1 по 4 години. Троє працівників займаються простими завданнями, такими як протирання столів, поливання квітів та інші подібні роботи, маючи 2-3 зміни на тиждень по 3 години.

Окрім мережі Sunshine Café в Україні є інші заклади які надають можливість людям з ментальними порушеннями працевлаштуватися.

Так Благодійна організація «Перспектива 21.3» відкрила в Броварах Cafe 21.3, де працюють люди із синдромом Дауна, аутизмом та інтелектуальними порушеннями. У 2019 році, у рамках проєкту відкрили Голландську пекарню 21.3, яка надає навчальну практику людям із подібними порушеннями. 25% від прибутку пекарні передають на розвиток інклюзивної спільноти.

фото : social.cafe.21.3

Good Bread from Good People — це інклюзивна пекарня у місті Києві, яка працевлаштовує людей з ментальними порушеннями вже понад п’ять років та допомагає їм соціалізуватися, так вони дали цю можливість вже більше ніж 70 ти людям.

До речі, такі заклади існують не тільки у Києві, так у 2020 році лучанки Лариса Новосад і Олена Мельник відкрили в Луцьку кав’ярню «Старе місто», де працюють їхні сини Андрій та Валентин, молоді люди з синдромом Дауна. Метою кав’ярні було створення інклюзивного робочого середовища для людей із ментальними порушеннями.

фото : Кав’ярня-кондитерія Старе Місто

Хлопці працюють по 4 години щодня, а в закладі проводяться майстер-класи та соціальні заходи для підтримки спільноти.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button