В Україні знову цвітуть груші, яблуні та каштани. Що про аномалію говорять фахівці? (фото)
Повторне цвітіння стається, коли рослини відчувають свою загибель.
Повторне цвітіння стається, коли рослини відчувають свою загибель.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У вересні та жовтні в Україні триває аномальне цвітіння плодових дерев: груш, яблунь, вишень, слив. Також вдруге розквітли каштани.
Фахівці кажуть, що повторне цвітіння восени пов’язане з екстремальною спекою, яка спостерігалася в Європі цього літа, та посухою, що, зокрема, деякий час трималася в Києві.
«Коли рослина переживає такий стрес, то вона губиться та починає реагувати активізацією фізіологічних процесів», — пояснює ТСН.ua Микола Шумик, заступник директора Ботсаду Гришка.
«Також таке стається, коли рослини відчувають свою загибель — вони починають цвісти. Це їхня максимальна реакція на стрес, і при цьому рослина хоче плодоносити — цвіте і дає насіння. Все це її виснажує, бо ж плодів від цього цвітіння не буде, — додає він. — Наприклад, гіркокаштан, коли знаходиться на межі своєї загибелі, то дуже часто викидає суцвіття восени».
Стрес можуть викликати зміни середовища, спричинені людиною: забруднення ґрунту, спека, токсичні гази у повітрі.
Повторне цвітіння трапляється, зокрема, з інтродукованими рослинами — завезеними з інших країн.
«Причина проста — це не їхній природній ареал. Навіть звичайний гіркокаштан, який вважається символом Києва, був 300 років назад завезений до нас з Середземномор’я. Це теж інтродукована рослина, яка отримала стрес при перевезені та переміщенні у нові умови», — зазначає Шумик.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті