В Україні знову цвітуть груші, яблуні та каштани. Що про аномалію говорять фахівці? (фото)
Повторне цвітіння стається, коли рослини відчувають свою загибель.
Повторне цвітіння стається, коли рослини відчувають свою загибель.
У вересні та жовтні в Україні триває аномальне цвітіння плодових дерев: груш, яблунь, вишень, слив. Також вдруге розквітли каштани.
Фахівці кажуть, що повторне цвітіння восени пов’язане з екстремальною спекою, яка спостерігалася в Європі цього літа, та посухою, що, зокрема, деякий час трималася в Києві.
«Коли рослина переживає такий стрес, то вона губиться та починає реагувати активізацією фізіологічних процесів», — пояснює ТСН.ua Микола Шумик, заступник директора Ботсаду Гришка.
«Також таке стається, коли рослини відчувають свою загибель — вони починають цвісти. Це їхня максимальна реакція на стрес, і при цьому рослина хоче плодоносити — цвіте і дає насіння. Все це її виснажує, бо ж плодів від цього цвітіння не буде, — додає він. — Наприклад, гіркокаштан, коли знаходиться на межі своєї загибелі, то дуже часто викидає суцвіття восени».
Стрес можуть викликати зміни середовища, спричинені людиною: забруднення ґрунту, спека, токсичні гази у повітрі.
Повторне цвітіння трапляється, зокрема, з інтродукованими рослинами — завезеними з інших країн.
«Причина проста — це не їхній природній ареал. Навіть звичайний гіркокаштан, який вважається символом Києва, був 300 років назад завезений до нас з Середземномор’я. Це теж інтродукована рослина, яка отримала стрес при перевезені та переміщенні у нові умови», — зазначає Шумик.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті