Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 81 днів. За цей час ми опублікували 24617 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото : rbc.ua

Валерія Дупак, молодший науковий співробітник відділу фауни та систематики хребетних Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, дала змістовне інтерв’ю Українському радіо, де розвіяла побоювання щодо зникнення популяції горобців.

Нещодавно «Хмарочос» писав, що представники Київського екологічно-культурного центру висловили занепокоєння через зникнення горобців у Києві. Вони зазначали, що чисельність горобців у місті знизилась майже в 50 разів, називаючи основними причинами цього «гламуризацію» парків та регулярне скошування трави.

Фото: Архів КП в Україні

Валерія Дупак пояснила, що сьогодні у світі налічується приблизно 65 мільйонів пар горобців виду, поширеного в Україні, і немає свідчень про загальне зниження їхньої популяції в 50 разів.

Вона підтвердила, що кількість хатніх горобців у містах дійсно зменшилася, це пов’язано з тим, що в містах їм стало важко знайти місце для гніздування. Проте ці птахи адаптувалися і перемістилися до сільської місцевості. Таким чином, загальна кількість горобців не зменшилася, вони просто змінили своє середовище проживання.

Також Валерія підкреслила, що майже всі птахи відчувають дискомфорт через щільну міську забудову, але це не впливає на загальну чисельність популяцій — вони просто переміщуються за місто, де можуть знайти більш підходящі умови для життя.

Науковиця також наголосила на негативному впливі бойових дій на пташині популяції. Військові дії ведуться поблизу заповідних територій України, розташованих переважно біля Чорного та Азовського морів, які є місцями проживання багатьох видів птахів, занесених до Червоної книги, таких як чоботар.

фото : moyaptashka

Існує ймовірність, що їхні місця гніздування знищені. Також Валерія підкреслила, що такий вид пташок, як очеретянка прудка справді знаходиться на грані вимирання через нехтування нормами екології, осушуванням боліт та незаконною забудовою.

фото : animalia.bio

Раніше ми писали, що фото пташок з озера Вирлиця публікує National Geographic. Саме ж озеро засипав забудовник. Проте нещодавно в боротьбі за озеро було поставлено крапку, забудови там не буде.

Про схожу ситуацію в урочищі Горбачиха «Хмарочос» також писав цього року.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button