Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото : Dezeen

Архітектурний портал Dezeen оголосив фіналістів премії «Дизайнери року» та кращих архітектурних проєктів 2024.

До шорт-ліста найкращих архітектурних проєктів увійшло 82 проєкти з 32 країн, які змагатимуться в 15 категоріях. Найбільше робіт представлено від Великої Британії, США, Китаю та Австралії. Розглянемо фаворитів конкурсу:

  • Студія Bilgin Architects створила блискучий фасад з дзеркальних сталевих панелей для хабу сонячної ферми в Карапінарі (Туреччина).
фото : Egemen Karakaya

Центральний контрольний будинок спроєктований для моніторингу 3,2 мільйонів сонячних панелей на території. Фасад будівлі складається з 7 200 нержавіючих сталевих панелей, деякі з яких дзеркальні, що дозволяє будівлі гармонійно вписуватися в навколишній ландшафт.

фото : Egemen Karakaya

Завдяки напівпрозорому дизайну, вдень панелі створюють гру світла і тіні всередині, а вночі відкривають інтер’єри станції для зовнішнього споглядання.

фото : Egemen Karakaya

Будівля має зелену покрівлю для ізоляції, а також центральний двір, який забезпечує природну вентиляцію та комфорт у суворому кліматі.

  • Китайська студія Trace Architecture Office (TAO) відреставрувала та оновила історичну будівлю в провінції Юньнань для розміщення книгарні Weishan Chongzheng Academy.
фото : Arch-Exist Photography.

Академія, яка має понад 500-річну історію, була трансформована в книгарню мережі Librairie Avant-Garde. TAO зберегли оригінальні дерев’яні та кам’яні елементи будівлі, додаючи сучасні елементи, зокрема, – металеві конструкції для книжкових полиць.

фото : Arch-Exist Photography.

Дві «книжкові галереї» з металевими сітками та місцями для читання були інтегровані у дворі, щоб створити сучасний контраст із історичною будівлею.

  • Архітектурна студія Heatherwick Studio завершила проєкт Azabudai Hills у Токіо.
фото : Raquel Diniz.

Проєкт, розроблений разом із Pelli Clarke & Partners, включає житлові будівлі, торговельні та ресторанні площі, школу, два храми, офіси та 24 000 квадратних метрів зелених зон.

фото : Raquel Diniz.

На території розташована 700-метрова критий пішохідний перехід між двома станціями метро. Проєкт також включає простір для проведення заходів під назвою The Cloud та школу для The British School of Tokyo з відкритими навчальними майданчиками.

фото : Raquel Diniz.

Цей комплекс замінив понад 200 старих будівель, більшість з яких перебували в поганому стані.

  • Архітектурна студія EFFEKT завершила будівництво першої в Норвегії прогулянкової доріжки серед верхівок дерев у Hamaren Activity Park у Фюрестдалі.
фото : Rasmus Hjortshøj

Доріжка, заввишки 15 метрів, призначена для відвідувачів різного віку та фізичної форми, включаючи людей на візках та велосипедистів. Довжина доріжки один кілометр, вона проходить через сосновий ліс, повз озеро до вершини гори Клоккархамарен. В кінці маршруту розташований круговий оглядовий майданчик з панорамним видом на околиці.

фото : Rasmus Hjortshøj

Конструкція зроблена з місцевої сосни, щоб гармонійно вписуватися в природне середовище.

  • Архітектурна студія SOM розробила термінал для міжнародного аеропорту Кемпеговда в Бангалорі (Індія). Проєкт, створений у співпраці з Abu Jani і Sandeep Khosla (AJSK) та Grant Associates, пропонує спокійну альтернативу типовому метушливому міжнародному аеропорту.
фото : Studio Recall

Термінал, площею 255 000 квадратних метрів, оповитий рослинами як всередині, так і зовні. Основу будівлі складає конструкція з бамбука, прикрашена висячими садами, освітленими крізь отвори в даху. Основна ідея проєкту — створити «термінал в саду», натхненний культурною спадщиною Бангалору як «міста-саду».

фото : Studio Recall

Термінал збільшує пропускну здатність аеропорту на 25 мільйонів пасажирів на рік і працює виключно на відновлюваних джерелах енергії.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button