Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Центр громадянських свобод

Лише 52% укриттів Києва промарковані вказівними знаками, що суттєво ускладнює їх пошук під час тривоги. Такого висновку дійшов Центр громадянських свобод, провівши моніторинг укриттів.

Від липня до вересня 2024 року моніторингова група ОЗОН Центру громадянських свобод у партнерстві з UAnimals моніторила укриття у десяти містах, зокрема Києві, Черкасах, Одесі, Чернігові, Миколаєві, Луцьку, Вінниці та Запоріжжі. Загалом перевірили доступність та базову якість 484 укриттів.

Стан деяких укриттів. Фото: Центр громадянських свобод

Укриття оцінювали за п’ятибальною шкалою, зокрема, враховуючи доступність для домашніх тварин. З кінця 2023 року закон вимагає, аби до укриттів пускали з тваринами.

Київські укриття оцінили на трійку:

  • 37% укриттів міста залишаються зачиненими під час тривог;
  • лише 15% укриттів обладнані пандусами або пологими спусками;
  • лише 45% укриттів мають інформаційні таблички на вході, що ускладнює ідентифікацію сховищ, особливо вночі;
  • лише 28% укриттів допускають можливість прихистку разом із тваринами.

Водночас, порівняно з попереднім моніторингом, пошук укриттів покращився на 21%, відкритість зросла на 10%, кількість вказівних знаків збільшилася майже на 5%, інформаційних табличок — на 9%.


«Проте такі проблеми, як відсутність комендантів у відремонтованих укриттях, через що останні або залишаються закритими, або їхній стан погіршується, продовжують існувати, — зазначають експерти. — У багатьох випадках підхід до укриттів заблокований парканами, воротами або арками».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button