Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 85 днів. За цей час ми опублікували 24661 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
соцмережі Twid

Дві агенції України – Taktika та twid – представили свої нові шрифти. Головна ціль — надихнути інших дизайнерів на створення типографіки для української мови, а також підтримати благодійність, тому шрифти доступні для звантаження за донат у 500 гривень.

  • Taktika Sans, розроблений Максимом Кобузаном, поєднує елементи неогротеску середини XX століття з карикатурними формами, що робить його універсальним для використання.
соцмережі Taktikа

Шрифт нагадує поєднання Helvetica і Eurostyle, і створений для максимальної дизайнерської свободи. За словами креативного директора Taktika, Іллі Почкуна, то після початку війни багато шрифтів стали недоступними, адже їх розробляли російські дизайнери, тому було прийнято рішення створити українські шрифти, щоб підтримати національний дизайн.

Звантажити шрифт можна за посиланням, гроші підуть до фонду “Порт Франківськ”.

  • TwidGrotesk, розроблений Дмитром Растворцевим, натхненний шрифтами Баугаузу та українськими панфутуристами 1920-х років.
соцмережі Twid

Він вирізняється незвичними виносними елементами літер, що надає йому унікальності серед інших кириличних шрифтів. Як зазначають в агенції, шрифт має заповнити прогалину у світі кириличних шрифтів.

Завантажити шрифт можна за посиланням, гроші підуть до фонду “Вовків Да Вінчі”

соцмережі Taktikа

Власники агенцій зазначають, що питання створення власних шрифтів виходить за межі дизайну, адже це частина процесу деколонізації та відмови від російської типографії. Раніше, через відсутність альтернатив, в Україні використовували російські шрифти.

Сьогодні попит на власні українські шрифти значно зріс і їх створення має допомогти в розвитку унікальної візуальної ідентичності країни.

Також нагадуємо, що агенція ОСВ розробила шрифт присвячений Кінотеатру «Жовтень» у Києві. І це спроба привернути увагу до культурної спадщини міста.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button