Виставка в Києві покаже протестну архітектуру: барикади, намети, вежі (фото)
Проєкт порівнюватиме барикади революції 1848 року в Західній Європі, наметові містечка Арабської весни, українські Майдани тощо.
Проєкт порівнюватиме барикади революції 1848 року в Західній Європі, наметові містечка Арабської весни, українські Майдани тощо.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
24 жовтня у Музеї Києва відкриється виставка «Протест / Архітектура. Барикади і намети: світ і Україна».
Виставку присвячено річницям українських Майданів — 20-й річниці Помаранчевої революції та 11-й річниці Революції Гідності. Її організує Музей Майдану спільно з Goethe-Institut. Початково проєкт PROTEST/ARCHITECTURE: Barricades, Camps, Superglue створив у 2023 році Німецький архітектурний музей у Франкфурті разом із Музеєм прикладного мистецтва у Відні.
Проєкт порівнюватиме барикади революції 1848 року в Західній Європі, наметові містечка Арабської весни, лазерні проєкції у Гонконзі 2019 року тощо.
Крихітні будиночки на деревах, великі накриття, круглі хатинки, туристичні намети, дерев’яні вежі, імпровізовані блокпости, схожі на фортеці барикади — все це різноманітна за своїми функціями та своєрідна за формою архітектура, породжена протестами у різних частинах світу.
Виставка аналізуватиме, як протестувальники взаємодіяли з міським простором Києва, в якиих форматах відбувалася самоорганізація.
Досвід Помаранчевої революції 2004 року дав змогу оперативно розгорнути протест Євромайдану у 2013-му, а Помаранчева революція, своєю чергою, спиралася на досвід Революції на граніті 1990 року.
Відкриття відбудеться 24 жовтня о 17:00 в Музеї історії Києва на вулиці Богдана Хмельницького 7. У день відкриття вхід — за запрошеннями. Екскурсії та відвідування експозиції — за вхідним квитком до музею (160 гривень). Виставка діятиме до 24 листопада.
Музей працює з середи до неділі з 12:00 до 19:00, у понеділок і вівторок — вихідні.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті