Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Німеччина, 1980 рік. Фото: Hans-Hermann Müller, dam-online.de, з проєкту PROTEST/ARCHITECTURE

24 жовтня у Музеї Києва відкриється виставка «Протест / Архітектура. Барикади і намети: світ і Україна».

Виставку присвячено річницям українських Майданів — 20-й річниці Помаранчевої революції та 11-й річниці Революції Гідності. Її організує Музей Майдану спільно з Goethe-Institut. Початково проєкт PROTEST/ARCHITECTURE: Barricades, Camps, Superglue створив у 2023 році Німецький архітектурний музей у Франкфурті разом із Музеєм прикладного мистецтва у Відні.

Гонконг, 2019 рік. Фото: Studio Incendo, dam-online.de

Проєкт порівнюватиме барикади революції 1848 року в Західній Європі, наметові містечка Арабської весни, лазерні проєкції у Гонконзі 2019 року тощо.

Німемччина, 2019 рік. Фото: Tim Wagner, dam-online.de

Крихітні будиночки на деревах, великі накриття, круглі хатинки, туристичні намети, дерев’яні вежі, імпровізовані блокпости, схожі на фортеці барикади — все це різноманітна за своїми функціями та своєрідна за формою архітектура, породжена протестами у різних частинах світу. 

Сан-Паулу, Бразилія, 2917 рік. Фото: Mídia Ninja

Виставка аналізуватиме, як протестувальники взаємодіяли з міським простором Києва, в якиих форматах відбувалася самоорганізація.

Майдан Незалежності, Київ, 2013 рік. Фото: Олександр Бурлака

Досвід Помаранчевої революції 2004 року дав змогу оперативно розгорнути протест Євромайдану у 2013-му, а Помаранчева революція, своєю чергою, спиралася на досвід Революції на граніті 1990 року.


Відкриття відбудеться 24 жовтня о 17:00 в Музеї історії Києва на вулиці Богдана Хмельницького 7. У день відкриття вхід — за запрошеннями. Екскурсії та відвідування експозиції — за вхідним квитком до музею (160 гривень). Виставка діятиме до 24 листопада.

Музей працює з середи до неділі з 12:00 до 19:00, у понеділок і вівторок — вихідні.

Експозиція виставки в Німеччині PROTEST/ARCHITECTURE: Barricades, Camps, Superglue. Фото: Moritz Bernoully

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button