Спалення опалого листя може загрожувати киянам кримінальною відповідальністю
Українським законодавством за спалення листя передбачені штрафи до 21 420 гривень, а на територіях природоохоронного фонду – до 30 600 гривень.
Українським законодавством за спалення листя передбачені штрафи до 21 420 гривень, а на територіях природоохоронного фонду – до 30 600 гривень.
Директора Департаменту захисту довкілля КМДА, Олександр Возний, наголошує, що спалення опалого листя шкодить довкіллю, здоров’ю містян та порушує українське законодавство.
Так під час спалювання листя у повітря потрапляють небезпечні речовини: важкі метали, діоксини, бензопірени та оксиди азоту. Вдихання цих сполук загрожує захворюваннями дихальної системи та алергічними реакціями.
Українським законодавством за такі дії передбачені штрафи до 21 420 гривень, а на територіях природоохоронного фонду – до 30 600 гривень.
Існують екологічно безпечні альтернативи: компостування, що збагачує ґрунт добривами, та мульчування для захисту від пересихання.
Відмовившись від спалювання листя, мешканці Києва можуть уникнути штрафів і зберегти чистоту довкілля. Нагадуємо про українського науковця, який побудував стартап Releaf Paper, який виготовляє папір та упаковку з опалого листя.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті