У Великій Британії заборонять одноразові вейпи. Чим вони небезпечні?
Щотижня загальні сміттєві баки викидається майже п’ять мільйонів «одноразок».
Щотижня загальні сміттєві баки викидається майже п’ять мільйонів «одноразок».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24968 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Уряд Великої Британії готується заборонити одноразові вейпи з першого червня 2025 року, повідомляє BBC News.
Законопроєкт анонсував ще попередній уряд, але його вирішили не ухвалювати до виборів. Головна проблема, яку пов’язують із вейпами, — це споживання нікотину молоддю, а що стосується однорахових вейпів, то додається ще й проблема їх утилізації.
У Великій Британії довгий час заохочували курців сигарет переходити на електронні сигарети, які вважають значно безпечнішою альтернативою. Були навіть програми для вагітних жінок, яких у такий спосіб відмовляли від звичайних сигарет, і аналізи справді показували кращі результати. За десятиліття використання вейпів в Англії зросло на 400%. Зараз 9% британців їх курять.
Та останнім часом виявилося, що значно зросла й кількість тих, хто ніколи не курив сигарет, однак почав курити вейпи, передусім серед молоді. При цьому найбільше підлітків приваблюють одноразові вейпи. Взагалі-то у Британії не можна продавати вейпи особам до 18 років, але діти все одно отримують до них доступ, і невипадково «одноразки» мають яскравий дизайн і підсолоджувачі — наче виробники свідомі того, що значною аудиторією цього продукту є неповнолітні.
Інша проблема одноразових вейпів — це відходи. «Одноразка» — це гаджет із літієвою батареєю, пластиковим корпусом, картриджем тощо, який після одного-двох тижнів використання опиняється на сміттєзвалищі. За підрахунками, торік у загальні сміттєві баки викидалося майже п’ять мільйонів «одноразок» щотижня, і це вчетверо більше, ніж роком до того. Лише 17% одноразових вейпів переробляють.
Найбільшу небезпеку тут містить акумулятор. По-перше, на звалищі він забруднює ґрунт літієм і ртуттю. У 2022-му викинуті вейпи містили понад 40 тонн літію — обсягу, достатнього для роботи п’яти тисяч електромобілів.
По-друге, викинутий у смітник акумулятор може зайнятися й призвести до пожежі. Щороку через це у Британії трапляється сотні пожеж.
Одноразові вейпи коштують приблизно п’ять фунтів (268 гривень) і продаються буквально на кожному кроці, а багаторазові вейпи коштує принаймні вдвічі дорожче, і найчастіше їх купують у спеціалізованих магазинах.
Продаж одноразових електронних сигарет уже обмежено в Новій Зеландії, Австралії, Південній Кореї, Індії та Бразилії, й незабаром до цих країн доєднаються Ірландія та Бельгія.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті