Ремонт за 200 мільйонів гривень в Одесі: що не так з проєктом на Деволанівському узвозі?
Дороговартісний проєкт перетворився на безкоштовну парковку.
Дороговартісний проєкт перетворився на безкоштовну парковку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міська рада Одеси завершила ремонт Деволанівського узвозу в центрі, але результати не виправдали ні очікувань, ні витрачених коштів.
Спочатку проєкт мав на меті розвантажити Польську вулицю, зробивши обидві вулиці односторонніми в різних напрямках, проте фахівці зазначають, що без ремонту Єврейської вулиці значного покращення трафіку в центрі міста не досягти.
Нова інфраструктура узвозу включає велосмугу, виділену червоним каменем, але через хаотичне паркування навіть вона постійно зайнята автомобілями.
Ще на початку ремонту заявляли, що оновлення колектора допоможе зменшити затоплення на Митній площі. Хоча колектор дійсно відремонтували ще у 2021 році, проблеми залишилися.
Окрім цього є інші недоліки, які викликають питання до якості виконаних робіт та доцільності витрачених коштів, як от:
Ремонт Деволанівського узвозу розпочався ще до початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року. Перший договір із «Ростдорстроєм» уклали 26 серпня 2020 року на суму 193,6 мільйона гривень, але його розірвали 29 вересня 2022 року. До цього компанії виплатили 157,7 мільйона гривень.
Пізніше, 31 жовтня 2022 року, муніципалітет оголосив новий тендер, який без конкурсу знову виграв «Ростдорстрой». Другого листопада 2023 року управління капітального будівництва оголосило третій тендер для облаштування водовідведення на узвозі.
Вартість проєкту становила 45 мільйонів гривень. Згодом у кінці листопада додали ще 15 мільйонів гривень для встановлення дощоприймачів, адже дощі змивали вже виконані роботи. Наразі очевидно, що за інвестовані кошти влада не досягла поставлених цілей.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті