Економіка Ісландії покращується завдяки скороченому робочому тижню
Наразі 59% працівників країни працюють за таким графіком.
Наразі 59% працівників країни працюють за таким графіком.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ісландія демонструє швидкий ріст економіки, так за даними дослідження CNN, у 2023 році валовий внутрішній продукт Ісландії зріс на 5%. Це один із найвищих показників серед розвинених країн Європи. Не останнє місце у цьому займає експеримент з впровадження чотириденного робочого тижня.
Для порівняння, до цього експерименту, середні темпи зростання ВВП Ісландії з 2006 по 2015 роки складали близько 2% на рік. У 2015–2019 роках провели дослідження, скоротивши робочий тиждень у державному секторі до 35–36 годин без зменшення зарплати.
У експерименті взяли участь 2 500 осіб, що становить понад 1% працівників в країні. Результати показали, що продуктивність збереглася або зросла, а самопочуття працівників значно покращилося, знизилися рівні стресу та вигорання. Після цього профспілки домоглися того, що зараз 86% працівників мають можливість скорочувати робочі години.
Нагадуємо, що дослідження німецьких компаній показало, що чотириденний робочий тиждень демонструє кращі результати, ніж п’ятиденний. Після експерименту 60% опитаних зазначили, що їхня робота стала продуктивнішою завдяки меншій кількості нарад, кращій організації та використанню цифрових інструментів.
Також у 2023 році у Валенсії (Іспанія) запустили пілотний проєкт: чотири місцеві свята перенесли на понеділки, створивши чотириденний робочий тиждень для 360 тисяч працівників.
Ініціатива показала покращення здоров’я працівників – знизився їхній рівень стресу. Також покращилася якість повітря у місті через зменшення викидіи від авто.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті