Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Мешканці однієї з багатоповерхівок у Солом’янському районі Києва зробили будинок енергоефективним, подавшись відразу на чотири міські програми, повідомляє КМДА.

ОСББ створили лише рік тому, однак за цей час устигли запровадити заходи з енергостійкості в умовах можливих відключень електроенергії.

Будинок отримав кредит Револьверного фонду в розмірі 900 тисяч гривень, за які придбали і встановили сонячну електростанцію. Від неї заживили насоси холодної та гарячої води та індивідуальний теплопункт.

Мешканці придбали генератор для функціонування систем опалення і насосів холодної води, за що отримали компенсацію від міста — 80 тисяч гривень.

Ще одна заявка — на програму Капремонти, де місто компенсує 95% вартості робіт та обладнання. Таким чином замінили два ліфти. Подали також заявку на співфінансування заміни освітлення на LED та встановлення датчиків руху.

На наступний рік будинок подав заявку на програму 70/30% для збільшення потужності сонячної електростанції.

Крім того, будинок як новостворене ОСББ отримав одноразову допомогу від міста. За ці гроші замінять вікна та двері.


У Києві наразі діють чотири механізми для багатоквартирних будинків, які допомагають впроваджувати енергоефективні заходи чи обладнання безперебійного живлення:

  • програма для ОСББ та ЖБК 70/30%,
  • порядок часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії,
  • програма «Капремонти», для всіх без винятку будинків,
  • Револьверний фонд, що надає доступні позики та кредити багатоквартирним будинкам.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button