Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 125 днів. За цей час ми опублікували 25004 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: engin akyurt / Unsplash

Роботу брухтоспалювального заводу «АДМ» на вулиці Сирецькій 33 у Києві зупиняють через шкідливі викиди, заявив міський голова Віталій Кличко у відповіді на петицію.

Кияни скаржилися, що завод більш як пʼять років забруднює їдкими хімічними викидами Сирець, Куренівку, Нивки, Замковище, Почайну, Оболонь й Лук’янівку.

Завод отримав від міської влади безстроковий дозвіл на виплавку продукції з чистого алюмінію. Натомість підприємство купує металобрухт — електродроти в ізоляції, пивні бляшанки з фарбою, металопластикові вікна, автомобільні радіатори з мастилом — і випалює у печах.

Мешканці нарікали на сильний сморід горілої фарби, гуми й пластику.

Фото: admmetal.com.ua

У петиції також ішлося про те, що завод не має державної реєстрації прав на земельну ділянку, використовує землю не за цільовим призначенням і порушує санітарно-захисну зону.

Кличко відповів, що компанії «АДМ» видали безстроковий дозвіл, бо, згідно з поданими документами, на заводі встановили ефективнішу пилогазоочисну установку й оптимізували технічні процеси. Шкідливих викидів тоді не виявили.

Уже у 2024 році місто через скарги жителів було порушено кримінальну справу. Тоді й виявили, що завод таки порушує умови дозволу на викиди. У вересні КМВА видала розпорядження, згідно з яким викиди на заводі мають зупинити й такий дозвіл втрачає чинність.

У червні Департамент захисту довкілля розташував по периметру завода датчики якості повітря.

Нагадаємо, жителі Борщагівки також просять закрити місцевий асфальтобетонний завод.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button