Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26300 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: engin akyurt / Unsplash

Роботу брухтоспалювального заводу «АДМ» на вулиці Сирецькій 33 у Києві зупиняють через шкідливі викиди, заявив міський голова Віталій Кличко у відповіді на петицію.

Кияни скаржилися, що завод більш як пʼять років забруднює їдкими хімічними викидами Сирець, Куренівку, Нивки, Замковище, Почайну, Оболонь й Лук’янівку.

Завод отримав від міської влади безстроковий дозвіл на виплавку продукції з чистого алюмінію. Натомість підприємство купує металобрухт — електродроти в ізоляції, пивні бляшанки з фарбою, металопластикові вікна, автомобільні радіатори з мастилом — і випалює у печах.

Мешканці нарікали на сильний сморід горілої фарби, гуми й пластику.

Фото: admmetal.com.ua

У петиції також ішлося про те, що завод не має державної реєстрації прав на земельну ділянку, використовує землю не за цільовим призначенням і порушує санітарно-захисну зону.

Кличко відповів, що компанії «АДМ» видали безстроковий дозвіл, бо, згідно з поданими документами, на заводі встановили ефективнішу пилогазоочисну установку й оптимізували технічні процеси. Шкідливих викидів тоді не виявили.

Уже у 2024 році місто через скарги жителів було порушено кримінальну справу. Тоді й виявили, що завод таки порушує умови дозволу на викиди. У вересні КМВА видала розпорядження, згідно з яким викиди на заводі мають зупинити й такий дозвіл втрачає чинність.

У червні Департамент захисту довкілля розташував по периметру завода датчики якості повітря.

Нагадаємо, жителі Борщагівки також просять закрити місцевий асфальтобетонний завод.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button