Чи будуть саджати за незаконне зберігання дров?
Верховна Рада України посилила відповідальність за незаконний обіг деревини.
Верховна Рада України посилила відповідальність за незаконний обіг деревини.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 103 днів. За цей час ми опублікували 24806 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Десятого жовтня 2023 року Верховна Рада України ухвалила закон, який посилює відповідальність за порушення у сфері охорони рослинного світу та незаконний обіг деревини.
Закон доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 652, яка вводить штрафи за незаконне перевезення, зберігання або продаж деревини без належних документів. Громадянам загрожує штраф від 510 до 15300 гривень, посадовцям — від 3 400 до 15 300 гривень.
Також до Кримінального кодексу України додали статтю 246, яка передбачає кримінальну відповідальність за значний незаконний обіг деревини без документів або з підробленими документами. Штраф за такі порушення становить від 34 000 до 51 000 гривень або обмеження волі до трьох років.
Закон викликав резонанс, оскільки, як відзначають правозахисники, у тому числі адвокат Олексій Кінебас, відсутність перехідних положень означає, що закон починає діяти одразу після підписання президентом. Це може призвести до того, що мешканці сільської місцевості, які зберігають дрова на суму 30 000 гривень без документів, можуть опинитися під загрозою штрафу або навіть кримінальної відповідальності.
Своєю чергою законотворці пояснюють, що закон має запобігати незаконній вирубці та продажу деревини, і не має на менті ускладнювати життя сільським жителям, але для його застосування потрібні чіткі інструкції. Правозахисники радять мешканцям сіл мати документи, що підтверджують законне походження дров: чек або накладну з офіційних лісових складів чи дозвіл на заготівлю дров, виданий місцевими органами влади.
Важливо зазначити, що зараз закон направлений на підпис Президенту.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті