Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Сергій Савченко 

На вулиці Жилянській, 25 у центрі Києва збудували бізнес-центр Heritage за проєктом українського архітектурного бюро AIIX studio.

Попередній проєкт передбачав три варіанти висотності від семи до 18 поверхів. У фінальному варіанті забудовник вирішив зупинитися на семи, з поваги до міста. Оскільки декілька поверхів візуально об’єднані вікнами, будинок виглядає ще нижчим.

Новий будинок межує з історичною садибою Франца Голомбека 1913-14 років. До неї прилягає скляна зубчаста перетинка, яку команда проєкту називає «пилою». Вона трішки більше занурена вглиб і нижча за основну частину будівлі. Таким чином, сусідство будинків різних епох виглядає більш гармонійно.

З іншого боку облаштували прилеглу територію, створивши пішохідний транзит. У просторі врахували доступність для маломобільних людей. 

Фасад оздобили природним каменем юрського періоду — з баварських кар’єрів вапняку Зольнхофен, де нещодавно були знайдені рештки найбільшого у світі птеродактиля в світі.

У структурі камею збереглися амоніти, белемніти та інші скам’янілі істоти. На фасаді виділяється візерунок 30-сантиметрової мушлі.

Вага фасаду сягає майже 500 тонн. Площа будівлі — 17 тисяч квадратних метрів. Будинок має відкрите планування і можливість розміщення будь-яких бізнесів: від офісів до івент-спейсів.

Три сторони будівлі є сонячними, що надихнуло архітекторів зробити на вікнах глибокі відкоси по 60 сантиметрів, що зменшує навантаження на вентиляційну систему та дає ефектну гру світла.


Вестибюль також оздоблено натуральним каменем. Тут є два центри тяжіння — монументальна 7,5-метрова стела та гвинтові сходи, які послучають головний хол із галереєю другого поверху. 

Проєкт отримав три нагороди на міжнародному конкурсі Architecture Masterprize.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button