Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: newch.tv

NGL.media провела дослідження проблеми нетверезого водіння.

Проаналізувавши 850 тисяч судових рішень за 2015-2024 роки, вони визначили, що кількість подібних правопорушень зросла на 50%.

Негативна динаміка погіршилась після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році, так вже у 2023 році було зафіксовано антирекорд – 151 тисячу випадків водіння у стані алкогольного сп’яніння, а за перші чотири місяці 2024 року було майже 50 тисяч таких випадків, до того ж кількість водіїв у стані наркотичного сп’яніння збільшилася більш ніж у шість разів.

Ситуація в найбільших містах України наступна:

  • У Львові порівняно з 2015 роком кількість випадків водіння під дією наркотиків зросла в 14 разів.
  • В Харкові — у 48 разів.
  • У Дніпрі водії під впливом наркотиків переважають водіїв під алкоголем вже п’ять років.
  • в Одесі за три роки частка водіїв під дією наркотиків зросла до 40%.
інфографіка NGL.media

Експерти кажуть, що наркотики швидко впливають на свідомість і особливо небезпечні під час водіння. Найбільш поширені — канабіс, амфетаміни («солі») і кетамін, які сповільнюють реакцію і змінюють настрій.

Ще у 2021 році генпрокурорка Ірина Венедіктова звертала увагу на поширення наркотиків в Україні. За її словами, регулярно вживають наркотики до півтора мільйона українців, і ця цифра щороку зростає на 10%.

Для врегулювання ситуації уряд посилив покарання за подібні правопорушення:

  • Штрафи за нетверезе водіння зросли в п’ять разів.
  • Дане правопорушення призводить до позбавлення права на керування авто.
  • У березні 2021 року було додано статтю 286-1 до Кримінального кодексу України, яка передбачає позбавлення волі за ДТП з потерпілими, якщо водій був нетверезим.
  • Якщо водій, позбавлений прав, продовжує сідати за кермо у нетверезому стані, поліція вносить його до Єдиного реєстру досудових розслідувань і за можливості вилучає автомобіль.

Також нагадуємо, що 54% водіїв в Україні не користується пасками безпеки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button