Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Харківська міська адміністрація

Другого листопада 76-річний японець Цутіко Фумінорі відкрив друге безкоштовне кафе «Фумі» у Харкові, повідомляється на сторінці волонтера.

Перше благодійне кафе «Фумі» Фумінорі-сан відкрив біля станції метро «Героїв Праці». Щодня там готували тисячі безкоштовних обідів для харків’ян. Заклад існував на пожертви, зокрема від японців. За ці гроші закуповують продукти та виплачують зарплати персоналу.

Влітку низка ЗМІ написала про конфлікт між Фумінорі та його помічницею Наталією Грамою, яка керувала кафе та благодійним фондом «Фумі». І кафе, і фонд оформлено на неї.

Фумінорі запідозрив жінку у привласненні пожертв, та відкидала звинувачення й висувала зустрічні — в тому, що японець хотів звільнити низку працівників і зменшити їм зарплати.

Перше кафе «Фумі». Фото: objectiv.tv

Сторони конфлікту навіть обговорювали ситуацію на пресконференції, на якій відмовилися сидіти поряд. Зрештою, японець прибрав вивіску FuMi, й Наталія залишилася керувати кафе самостійно.

Сторінку нового кафе — supportfumicaffe, — з вересня веде жителька Каліфорнії на ім’я Акіко. Нова команда складається з шести жінок. Приміщення розташовано біля станції метро «Студентська».

Фумінорі-сан народився 1948 року в Токіо. Завдяки інтересу до історії Другої світової війни та Голокосту подорожував Польщею та Україною. Після початку російського повномасштабного вторгнення він спершу евакуювався з Києва до Варшави, допомагаючи українським біженцям, однак незабаром повернувся до Києва, а потім — до Харкова.


Волонтер продав свій будинок у Японії, щоб залишитися в Україні до кінця війни. Він знімає квартиру на Салтівці. Він майже не розмовляє українською і погано знає англійську.

Торік президент Володимир Зеленський нагородив Фумінорі відзнакою «Національна легенда України».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button