На Київщині запустили майданчик для екологічної переробки будівельного сміття
Перероблену сировину використовуватимуть повторно у будівництві, а в подальшому торгуватимуть нею.
Перероблену сировину використовуватимуть повторно у будівництві, а в подальшому торгуватимуть нею.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24967 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Бородянці Київської області почав працювати майданчик для екологічної переробки будівельного сміття, повідомляє обласна адміністрація та Інтерфакс-Україна.
Спеціальну техніку для цього надало Японське агентство міжнародного співробітництва JICA. Японські фахівці перевірили лінію перед запуском.
«Це дійсно перший в Україні повноцінний цикл переробки будівельного сміття, згідно з найжорсткішими світовими стандартами. Передбачено все — від азбесто-аналізаторів до систем пилопригнічення, шумоізоляції та генераторів на випадок відсутності електрики. Відпрацьовано підбір і сортування матеріалу для подальшої переробки», — заявив перший заступник голови ОДА Микола Бойко.
На Київщині зараз налічується близько чотирьох тисяч знищених росіянами об’єктів, які потребують повного демонтажу. Зараз будсміття зібрано на 33 тимчасових майданчиках.
У 2025 році заплановано переробити понад 50 тисяч тонн відходів. Отримана сировина буде використовуватися повторно: спершу для основи доріг і наповнювачів для будівельних розчинів.
Спочатку перероблені матеріали будуть використовувати для комунальних проєктів, а в майбутньому, щоб компенсувати витрати бюджету, — продаватимуть комерційним компаніям.
Бородянку обрали, бо нещодавно уряд розширив програму комплексного відновлення цього міста, значно постраждалого від російського вторгнення. Раніше передбачалося 20 пілотних об’єктів, тепер — 78. Частина з цих об’єктів ще потребує демонтажу.
«Саме тому ми розміщуємо цю спецтехніку в Бородянці, будемо демонтувати й одразу переробляти будівельні відходи на цьому майданчику, що значно прискорить процес», — пояснив Бойко.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті