Під час тривог глючать телефони, українці плутають час. Чому це відбувається?
Через помилку годинника на смартфоні на годину раніше приїхав на зустріч кухар Євген Клопотенко.
Через помилку годинника на смартфоні на годину раніше приїхав на зустріч кухар Євген Клопотенко.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 104 днів. За цей час ми опублікували 24819 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Останнім часом українці помічають збої у навігації телефонів. Мобільний неправильно визначає локацію і часовий пояс: люди «опиняються» у Мозирі, Курську, навіть у Північному Льодовитому океані, повідомляє ВВС.
«Ми знову прокинулися на годину раніше. У Курську. Минулого тижня були у Мозирі», — пише юристка Інна Мірошниченко. Через помилку годинника на смартфоні на годину раніше приїхав на зустріч кухар Євген Клопотенко.
Годинник киянки Оксани сам переводив час кілька разів за тиждень і показував Північний Льодовитий океан як геолокацію. Лікарка Катерина Бабенко розповідає: «Встала о 5:30, вийшла о 6:30. Дивлюсь, якось підозріло пусто на вулиці».
Під час відбиття російських повітряних атак застосовуються засоби радіоелектронної боротьби, пояснює Генштаб.
«Зокрема, для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS, — йдеться у повідомленні. — Побічним ефектом цього впливу є і порушення в системі точного часу, яку використовують мобільні телефони в режимі автоматичного уточнення часу».
У Генштабі радять вимикати режим автоматичного уточнення часу в телефоні та загалом враховувати, що під час повітряних тривог точність роботи систем супутникової навігації може порушуватися.
Українці почали частіше помічати цей ефект, вірогідно, через інтенсивність обстрілів останні три місяці. З серпня по жовтень Росія застосувала по Україні 4300 дронів.
Це також призводить до проблем із GPS-навігацією під час пересування містом. «Під час тривоги пересуватися містом складно, GPS не працює, оптимальні маршрути не показує і веде хибними шляхами. Часто такі збої відбуваються навіть тоді, коли тривоги немає», — розповідає Оксана з Києва.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті