Українські «МакДональдси», нарешті, перейдуть на паперові соломинки
Кілька років тому з соломинками в McDonald’s виникли проблеми: тонші розмокали, а товщі не перероблялися.
Кілька років тому з соломинками в McDonald’s виникли проблеми: тонші розмокали, а товщі не перероблялися.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 104 днів. За цей час ми опублікували 24823 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Мережа McDonald’s в Україні оголосила, що переходить на паперові трубочки для напоїв. Вони з’являтимуться в закладах мірою закінчення пластикових.
Паперові соломинки зроблено з паперу, який не деформується протягом тривалого часу і не має стороннього смаку. Компанія запевняє, що їх можна викидати у відповідні контейнери в ресторанах і потім їх перероблятимуть.
Цьогоріч McDonald’s вже відмовився від пластикових столових приборів і кришечок для стаканів для замовлень у ресторанах, а також гумових рукавичок у виробничих зонах та паперових вкладишів для таць. У листопаді перейдуть на обгортки для бургерів із жиростійким покриттям рослинного походження та стаканчики для МакСанді з целюлозного волокна. До кінця 2025 року компанія планує повністю вивести з обігу пластикові прибори та кришки включно для замовлень на виніс і доставку.
В європейських та американських McDonald’s паперові соломинки поступово впроваджували ще з 2018 року. У 2021-му Євросоюз заборонив одноразовий пластиковий посуд, зокрема й трубочки. Наразі в більшості європейських кафе і ресторанів подають напої з паперовими соломинками.
Але в певний момент із соломинками в McDonald’s виникли проблеми. Тонші паперові трубочки надто швидко розмокали, й відвідувачі скаржилися, що не встигають допити напій, особливо мілкшейки. Тож компанія перейшла на щільніші у товщі трубочки, й тут виникла інша перепона: виявилося, що їх стало складно переробляти. У 2019 році мережа в США запропонувала тимчасово викидати такі трубочки у загальне сміття, а не в контейнери для паперу.
Слід також розуміти, що хоч паперові соломинки значно безпечніші для довкілля, ніж пластикові, вони й не зовсім «безневинні». Торік бельгійські дослідники виявили у паперових і бамбукових трубочках перфторалкільні та поліфторалкільні сполуки — відомі як «вічні хімікати» через свою стійкість до розкладання. Причому концентрація цих сполук навіть більша, ніж у пластику.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті