Дизайнери використали для інтер’єру готелю лише інвазивне дерево. Як евкаліпт став катастрофою для Португалії? (фото)
Евкаліпт буквально захопив країну: в Португалії найбільша популяція цього виду в Європі та п’ята у світі.
Евкаліпт буквально захопив країну: в Португалії найбільша популяція цього виду в Європі та п’ята у світі.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 294 днів. За цей час ми опублікували 26292 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Португальська студія Policronica створила інтер’єр готелю на паризькому Монмартрі майже виключно з деревини інвазійного виду — евкаліпту, повідомляє Dezeen.
Майже всі меблі та інші елементи інтер’єру дизайнери виготовили у власній майстерні студії у Лісабоні. Використали лише один вид дерева — місцевий португальський евкаліпт.
Крім дерева в дизайні готелю Elysée можна помітити деталі з латуні та текстиль нейтрального кольору. У своїй створчості Policronica надихалася скандинавською естетикою та японським підходом до обробки дерева. Готель на 26 номерів планують відкрити у січні 2025 року.
Евкаліпт потрапив до Португалії у середині ХІХ століття спершу як декоративна рослина, але у 1970-80-х роках почав агресивно поширюватися, витісняючи оливкові рощі та виноградники.
Землевласники самі висаджували його, бо це була прибуткова справа: дерева зрубували на продаж, а ті відростали наново, вдруге й утретє. Сприяв і брак контролю — 85% португальських лісів перебувають у приватній власності, решта — переважно у комунальній, і лише 2% володіє держава.
Далі інвазивний вид розмножувався вже самостійно, буквально захопивши країну: у Португалії найбільша популяція евкаліпту в Європі та п’ята у світі, пише przekroj.org.
Позбутися його вкрай важко: його зрубуєш — він відростає; його спалюєш — він не лише виживає, але й іще жвавіше поширюється. Через високу концентрацію ефірних олій він швидко займається. Недарма його називають деревом вогню, бо його насіння вивільняється з шкаралупи за сильної температури та розсіюється вітром під час пожеж.
Евкаліпт сильно розростається під землею, висмоктуючи воду й майже не лишаючи шансів іншим видам. До того ж, ці дерева практично не дають тіні, бо розвертають листя ребром до сонця.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті