У Києві розпочала роботу перша когенераційна газопоршнева установка
Київ замовив ще 15 когенераційних установок, які мають надати додаткових 170 МВт потужностей місту.
Київ замовив ще 15 когенераційних установок, які мають надати додаткових 170 МВт потужностей місту.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 105 днів. За цей час ми опублікували 24831 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київрада встановила на одному з об’єктів критичної інфраструктури Києва когенераційну газопоршневу установку потужністю півтора МВт.
У травні 2023 року було ухвалено Концепцію «Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації», яку підтримали USAID, Проєкт енергетичної безпеки та інші міжнародні партнери. Ця ініціатива спрямована на розвиток локальних джерел комбінованого виробництва тепла й електроенергії та ширше використання альтернативного палива, і в рамках неї здійснюється модернізація енергетичного сектору, зокрема й встановлення цієї установки.
Нагадуємо, що 18 червня 2023 року за результатами тендеру КП КМДА «Київтеплоенерго» підписало угоду на постачання когенераційних установок для вироблення тепла та електроенергії з газу на суму один мільярд гривень. У тендері з чотирма учасниками перемогла словацька компанія «KTS Engineering s.r.o.» з установками австрійського виробника «Innio Jenbacher Gmbh». Окрім придбання самих когенераційних установок, «Київтеплоенерго» також замовило розробку проєктної документації для їх монтажу, що включає використання газотурбінної установки з котлом-утилізатором та організацію фізичного захисту.
Власне когенераційна газопоршнева установка являє собою міні-ТЕЦ, тобто це обладнання, яке виробляє і електроенергію, і тепло одночасно, використовуючи газ як паливо.
Її основна перевага – це значна економія ресурсів та зниження витрат завдяки високій ефективності, що робить її ідеальною для забезпечення теплом та електрикою об’єктів критичної інфраструктури.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті