Мешканці пошкоджених будинків змушені сплачувати комунальні платежі за зруйновані квартири
Це викликає обурення у людей, які залишилися без житла, змушені орендувати інше і платити за нього.
Це викликає обурення у людей, які залишилися без житла, змушені орендувати інше і платити за нього.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 106 днів. За цей час ми опублікували 24848 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Мешканці будинків на вул. Заболотного, 60 та 62 у Києві, які постраждали після російської атаки виявили, що попри те, що їх домівки були зруйновані й відновлення ще не проведено, вони мають сплачувати комунальні послуги.
Так, сьомого лютого 2024 року о четвертій ранку російська ракета влучила у ці житлові будинки. Внаслідок атаки загинуло троє мешканців, понад десятеро отримали поранення, а понад сто сімей залишилися без житла. Питання відбудови стало нагальним одразу. Тоді заступник голови Київської міської адміністрації В’ячеслав Непоп заявив, що КП «Житлоінвестбуд-УКБ» повністю відновить зруйновані будинки та додав, що міська влада регулярно зустрічатиметься з мешканцями для обговорення відновлення.
Вячеслав Непоп тоді доручив Голосіївській РДА визначити квартири, де можна відновити електро-, тепло- і водопостачання, але РДА дозволила підключення для всіх квартир.
У жовтні відновлювальні роботи в будинках на вул. Заболотного, 60 та 62 у Києві не проводилися, але мешканці все одно змушені платити за комунальні послуги, хоча їхні квартири непридатні для життя. Це викликає обурення у людей, які залишилися без житла, змушені орендувати інше і платити за нього. Голосіївська РДА пояснила, що відсутність мешканців у квартирі через проживання за іншою адресою не є підставою для скасування комунальних платежів.
Важливо додати, що згідно зі статтею 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі, які не користуються послугами й не мають лічильників, можуть не оплачувати комунальні послуги, крім теплопостачання. Тому люди, які тимчасово виїхали з дому, можуть не сплачувати за водопостачання, водовідведення, гарячу воду та вивезення сміття.
Для цього потрібно подати заяву до компаній-постачальників із доказами своєї відсутності. Теплопостачання є винятком, оскільки його оплата йде не тільки за обігрів квартири, але й для підтримки температури в усьому будинку.
У той час як відновлення зруйнованих будинків на вул. Заболотного, 60 та 62 затримується, у сусідньому будинку встановили новий пандус вартістю 500 000 гривень, попри відсутність мешканців з інвалідністю.
Нагадуємо, що пошкоджений будинок на Соломʼянці обіцяли відновити до кінця літа 2024 року
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті