Замість відновлення будинків у Гостомелі посадовці привласнювали кошти
Посадовці уклали угоди з фіктивним підрядником і заволоділи понад 600 000 гривень.
Посадовці уклали угоди з фіктивним підрядником і заволоділи понад 600 000 гривень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 112 днів. За цей час ми опублікували 24890 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Слідчі управління Національної поліції Київської області під керівництвом Київської обласної прокуратури розслідують масштабне розкрадання коштів, виділених на відбудову житла у Гостомелі.
Колишнього заступника голови Гостомельської селищної адміністрації, екскерівницю відділу та трьох її підлеглих підозрюють у фінансових махінаціях. Так для відновлення будинків, пошкоджених під час бойових дій у 2022 році, адміністрація уклала договори з фіктивною компанією, що нібито займалася ремонтом. Суми договорів становили від 100 000 до 500 000 гривень, а загалом ця компанія отримала з бюджету України понад 6 000 000 гривень.
За даними слідства, організаторкою схеми була керівниця відділу. Вона залучила до плану свого керівника та декількох співробітників, розподіливши між ними ролі: хтось координував дії, інші займалися пошуком зруйнованих об’єктів, підготовкою документації, домовленостями з підрядниками та наглядом за виконанням робіт. Згідно з договорами, підрядник мав швидко відновити пошкоджені будинки — замінити дах, вікна, фасад тощо. Однак посадовці внесли у звіти підроблені дані про обсяги та вартість робіт, тому власники будинків були змушені самостійно завершувати ремонт.
Наприклад, ремонт приватного будинку з кошторисом понад 200 000 гривень існував лише «на папері» — роботи не виконувалися, а гроші перевели в готівку і поділили між собою. Ще один договір на 540 000 гривень приніс збитки в 102 000 гривень.
За даними експертизи, на цей час за шістьма угодами, укладеними з лютого по травень 2023 року, підтверджено збитки на суму 650 000 гривень. За попередніми оцінками, загальна сума збитків може досягати десятків мільйонів гривень.
Під час обшуків у підозрюваних було вилучено 150 000 доларів США, службові документи, печатки, комп’ютери, автомобілі, мобільні телефони та чорнові записи.
На підставі зібраних доказів колишньому заступнику голови селищної ВЦА, екскерівнику відділу та трьом працівникам висунуто підозру за статтею Кримінального кодексу. Покарання передбачає до 12 років позбавлення волі, заборону обіймати певні посади до трьох років та конфіскацію майна.
Нагадуємо, що департамент з питань запобігання та виявлення корупції КМДА розпочав анонімне опитування для оцінювання корупційних ризиків у діяльності столичної влади.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті