Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 124 днів. За цей час ми опублікували 24996 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: Україна Інкогніта

ГО «Україна Інкогніта» за підтримки Українського культурного фонду оцифрувала водогін побудований у 1929 році.

В рамках проєкту «Геній української архітектури Микола Даміловський та його шедевральний водогін у Білій Церкві. Мистецтво в інженерній споруді та його сучасна візуалізація» було проведено масштабну оцифровку будівлі – з повітря та землі зробили понад три тисячі зображень.

фото: Україна Інкогніта

Ці кадри сформували хмару точок, що лягла в основу цифрової копії ансамблю будівель водогону в масштабі 1:1.

Цифрова модель насосної станції, резервуарної вежі та хлорувальної споруди є результатом роботи Андрія Ярового. Створена модель стане основою для глибших досліджень, спрямованих на подальше відновлення історичних будівель.

Також у соцмережах ГО «Україна Інкогніта» зазначено, що було подано заявку на грант з оцифрування п’яти унікальних храмів козацького періоду в Київській області: дерев’яних церков у Фастові, Кожанці, Острові та Сухолісах, а також Троїцької церкви в Гостролуччі — мурованої споруди, зведеної у 1784-1787 роках на кошти козацького полковника Григорія Іваненка.

До цього, весною 2024 року в Обухівському районі в рамках проєкту «Козацькі церкви Київщини» вже було оцифровано церкву с. Креничі якій вже 263 роки.

фото: Україна Інкогніта

Осінню 2024 було оцифровано Петропавлівську церкву у Великій Хворощі на Львівщині – унікальний храм, що зберіг свою автентичність. В процесі оцифрування виявилося, що церква ще не має статусу пам’ятки і ГО «Україна Інкогніта» подала картку об’єкта у Львівську ОДА, щоб вона отримала статус культурної спадщини.

фото: Україна Інкогніта

Таке оцифрування дозволяє не лише зберегти точні розміри й деталі пам’яток для майбутньої реставрації, але й стає важливим інструментом для дослідників та архітекторів.

Завдяки 3D-моделям можна точно оцінити обсяги робіт, необхідні матеріали та витрати, а також спланувати процес відновлення. Гранти, як-от від House of Europe, підтримують такі проєкти, оскільки це допомагає не тільки зберегти історичну архітектуру України, а й привертає увагу до нашої культурної спадщини у світі, показуючи, що ми застосовуємо сучасні технології для її збереження.

Також нагадуємо, що Громадська організація «Україна Інкогніта» оцифрувала фасад садиби Терещенків.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button