Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 113 днів. За цей час ми опублікували 24914 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Unsplash

Понад 40% українських вчителів налаштовані піти з професії до 2030 року, йдеться у дослідженні громадська спілки Освіторія та агенції FAMA.

Лише трохи більше половини студентів педагогічних спеціальностей планують працювати вчителем у школі.

Математичне моделювання показало, що навіть за наповнення класів відповідно до норм законодавства, до 2030 року прогнозований брак вчителів, ймовірно, складатиме 108 тисяч. 

Із початком повномасштабного вторгнення учительський склад скоротився на 12%, тобто майже на 40 тисяч. Існує значний розрив між учителями гуманітарних і технічних напрямків — останніх менше у півтора рази.

Окрім того, вчителі стають старшими. Середній вік українських педагогів становить 45 років, а понад 30% вчительського складу — педагоги передпенсійного та пенсійного віку. Більшість педагогів — жінки, 86%.

«З професії стрімко вимиваються молоді вчителі до 30 років — за останні роки їх кількість зменшилась більш ніж у 1,6 разів», — коментує засновниця Освіторії Зоя Литвин.


Тільки 47% вчителів задоволені своєю роботою. Абсолютна більшість, 80%, вважають, що суспільство не цінує їхню працю. Головними демотиваторами називають бюрократію, низьку заробітну плату та велике навантаження.

73% вчителів бажали би вивчити або підтягнути англійську мову, 43% — українську.

Дослідження тривало понад рік, для нього залучили понад 10 тисяч вчителів та студентів педагогічних спеціальностей.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button