У Києві презентують шість міських проєктів про мистецтво та урбаністику
Серед проєктів — маловідомі місця Києва, феномен фонової архітектура, танець у супроводі аудіосенсорів та інші.
Серед проєктів — маловідомі місця Києва, феномен фонової архітектура, танець у супроводі аудіосенсорів та інші.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 113 днів. За цей час ми опублікували 24914 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
26 листопада о 19:00 в Squat 17b на вулиці Терещенківській відбудеться презентація шести новаторських проєктів, які поєднують мистецтво та урбаністику.
Ці ідеї народилися під час ідеатону «Культурний Вікенд», де 50 учасників розробляли концепції переосмислення міста, його ідентичності та взаємодії з мешканцями. Найкращі культурні ініціативи отримали мінігранти на втілення від Goethe-Institut.
Деталі події — тут, реєстрація — тут.
Віртуально-мистецький проєкт, що використовує доповнену реальність. Проєкт досліджує виклики, з якими стикаються переселенці: самотність, ізоляцію, труднощі інтеграції у столичне середовище. Він об’єднує всі регіони України, зокрема й Крим, у серії цифрових інсталяцій.
Об’єкти зявлятимуться на знакових локаціях Києва через AR-додатки. Перший об’єкт — віртуальна Караїмська кенаса, відкриття якої планується 25 листопада на вулиці Ярославів Вал 7.
Виставка сучасного колажу, яка досліджує феномен фонової архітектури. Це звичайні житлові будинки, що формують образ міста, хоча часто залишаються непоміченими. Організатори прагнуть показати їхню культурну та історичну цінність.
Виставка проходитиме у флігелі Садиби Салтанова на Хорива 18/10. Ця будівля, хоч і непримітна, є важливим прикладом міської архітектури Києва кінця XIX століття. Виставка триватиме з 22 листопада до 22 грудня.
Арт-об’єкт у формі великого ключа, складеного з сотень старих ключів, зібраних містянами з 1960-х років. Інсталяція відкривається 23 листопада перформансом біля Золотих Воріт.
Команда активістів перетворила подвір’я будинків 42а та 36-40 на вулиці Гоголівській (двір неподалік «Квітів України») на артпростір із вуличними меблями, освітленням і мангалом. Мета — підтримка сусідів під час зимових блекаутів та у часи.
Пластична вистава, що переносить глядачів у внутрішній світ людини через сучасний танець, інтерактивні технології та звуковий дизайн. Танцівниці Kwinty Dance Company створюють унікальний музичний супровід у реальному часі за допомогою звукових сенсорів.
Вистава досліджує теми самотності, пошуку ідентичності і власного «я» в умовах міської реальності. Перформанс відбудеться 28 листопада о 19:00 в центрі Леся Курбаса.
Цей мистецький проєкт об’єднує всі райони Києва через дослідження маловідомих міських локацій. На основі опитувань команда створила постери-путівники з унікальними місцями кожного району. Завершенням стане інтерактивна гра «Що? Де? Коли?».
Інтерактив влаштують 1 грудня у Києво-Могилянській Академії, де учасники можуть поглибити свої знання про місто.
Події організовуються ГО «Простір 500» та Urban Space 500.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті