Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 113 днів. За цей час ми опублікували 24913 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Приватні пожертви українців на ЗСУ значно просіли на тлі економічних труднощів і втоми від війни, повідомляє Bloomberg.

Пожертви для фонду «Армія SOS» знизилися в 10 разів порівняно з минулим роком. Благодійний фонд «Реактивна пошта» повідомляє, що надходження впали на більш як 40%, якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року. Найбільший фонд, «Повернись живим», відзначає, що пожертви скоротилися на 15%.

У 2022 році фонду Сергія Притули донатили стільки, що він міг купити супутник для Міноборони. Цьогоріч суми зборів упали приблизно на одну п’яту. «Цього літа, під час відключень світла, потреба в донатах змагалася у необхідності купити генератор», — зазначає Притула.

На настрої українців вплинули також просування російської армії, непопулярність мобілізаційної кампанії та постійні відключення світла. Крім того, існують побоювання, що Дональд Трамп, який переміг на президентських виборах у США, скоротить військову допомогу Україні або штовхатиме Київ на невигідні перемовини.

Радник українського президента Сергій Лещенко вважає, що перемога Трампа також може посіяти думку, що війна скоро закінчиться. Донати під час трансляцій на його YouTube-каналі впали більш як на дві третини з березня — до 10 тисяч гривень.


За опитуваннями, більш як половина українців продовжує донатити на ЗСУ. Однак понад третина визнали, що стали переказувати менше за останній рік.

Волонтерка Ганна Морозова зауважує, що чим більше українців, іхніх рідних і друзів долучається до лав Збройних Сил, тим прагматичнішими вони стають у питанні донатів. Чимало хто переказує гроші безпосередньо окремим військовим і підрозділам, а не благодійним фондам.

Збори через фонди складають не надто велику частку від військових потреб. Так, Фонд Притули, один із найбільших, за рік зібрав 1,4 мільярда гривень, у той час, як військовий бюджет України перевищує 50 мільярдів доларів. Однак донати все ж лишаються дієвим джерелом підтримки армії.

Крім того, зазначає Морозова, через війну впали доходи громадян. Підвищення податків, що його запроваджують під тиском МВФ, ще більше вплине на готовність ділитися грошима.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button