Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 118 днів. За цей час ми опублікували 24954 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/gotokyiv

До бюджету Києва надійшла найбільша за весь час сума туристичного збору, повідомляє Управління туризму КМДА.

Цьогоріч надходження склали 48 мільйонів гривень, що вже перевищило показник за весь 2023 рік — 38,5 мільйона. Ще для порівняння: за дев’ять місяців передвоєнного 2021 року туристичний збір у бюджет міста становив 46,6 мільйона гривень.

При цьому відразу після початку повномасштабного вторгнення потік саме іноземних гостей зменшився принаймні утроє. Однак найбільші суми Київ отримував від іноземців, які приїжджали працювати: журналістів, волонтерів, працівників благодійних фондів тощо. Такі люди лишаються у готелях чи апартаментах довше, ніж туристи, відповідно, сплачуючи більше зборів за кожну добу перебування.

У 2023 році завантаженість київських готелів становила лише 21%, але у першому півріччі цього року зросла до 38%.

«На початку квітня я провела дві екскурсії для закордонних медиків, які приїхали на конференцію. Гідів часто замовляють іноземні журналісти, які висвітлюють війну, а поза знімальним процесом хочуть оглянути Київ. Мені запам’яталася група з Норвегії: її організував українець, який уже давно там живе. Він зібрав близько десяти активістів, і вони пригнали зі Скандинавії автомобілі для наших військових», — розповіла виданню ТиКиїв столична гідеса Олена Орос.

За її словами, є й ті, хто хоче на власні очі побачити руйнування, про які читали у пресі, тож Буча, Ірпінь і Бородянка є одними з найпопулярніших напрямків. Деякі іноземці хочуть подивитися на роботи Бенксі.


«Восени 2022-го до Києва приїхав іспанець, який мав доволі специфічні запити. Перебуваючи в Україні, він хотів відчути, що пережив його батько в дитинстві, коли бомбили Барселону під час Другої Світової війни», — пригадує екскурсоводка Юлія Семенова.

Іноземні журналісти також нерідко замовляють екскурсоводів для ролі фіксерів — провідників і помічників, які орієнтуються в місті та допомагають налагоджувати контакти з місцевими людьми.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button