По всьому Токіо вирубують золоті гінкго. Люди ночують під деревами, щоб цього не допустити
Площа озеленення у Токіо зменшилася з 9,2% у 2013 році до 7,3% у 2022-му.
Площа озеленення у Токіо зменшилася з 9,2% у 2013 році до 7,3% у 2022-му.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
При тому, що в Токіо критично бракує зелені, міська влада вирубує дерева заради забудови або реконструкцій вулиць. Під сокиру потрапляють, зокрема, гінкго — дерева, для милування золотими кронами яких щоосені проводиться фестиваль, повідомляє Bloomberg CityLab.
Площа озеленення у Токіо зменшилася з 9,2% у 2013 році до 7,3% у 2022-му. Це скорочення відувається на тлі будівництва хмарочосів. Для порівняння, у Нью-Йорку площа озеленення сягає 22%, у Сінгапурі — понад 40%.
Найвідоміша алея з деревами гінкго розташована біля храму Мейдзі. Там вирубують дерева заради бейсбольного стадіону та багатоповерхівок. Через супротив містян влада зменшила кількість запланованих до видалення гінкго. Іншими точками боротьби є парки Хібія та Касай Рінкай.
70-річна Ецуко Ґото щоночі чергує на вулиці Канда-Кейсацу, стежачи, аби комунальні служби не зрізали дерева. Влада району Тійода вирішила зрубати 32 дерева гінкго, щоб розширити тротуари та облаштувати велодоріжку. Місцеві жителі подали до суду, однак поки триває процес, вже понад половина дерев була видалена.
Ецуко ночує разом із групою інших активістів — всі такі ж літні люди. Деякі приносять із собою підгузки, щоб мати можливість висидіти ніч на алеї. «Я вперше бачу таку форму активізму, коли люди сидять біля дерев», — каже адвокат групи Сатору Осіро.
Районна адміністрація наполягає, що без видалення дерев реконструювати вулицю неможливо, а також запевняє, що натомість висадять 39 вишень.
Крістіан Діммер, рофесор урбаністики Токійського університету Васеда, вважає, що висадження нових дерев як компенсації — недостатнє рішення.
«Якщо ви зрубаєте 500 дерев і натомість висадите 700, воно, може, й виглядатиме непогано, — пояснює він. — Але якщо зрізаються сторічні дерева, нові можуть не дорости до такого віку, через клімат або потребу в догляді».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті