У Відні встановлюють дерев’яні дорожні знаки. Навіщо?
Виробництво дерев'яних дорожніх знаків коштує приблизно вдвічі дорожче, ніж алюмінієвих.
Виробництво дерев'яних дорожніх знаків коштує приблизно вдвічі дорожче, ніж алюмінієвих.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У Відні почали встановлювати дорожні знаки, виготовлені з дерева замість алюмінію, повідомляє Die Presse.
Перші – розмістили на нещодавно реконструйованій площі Крістіан-Брода-Плац. Там мають з’явитися 46 нових дорожніх знаків.
Для виготовлення використали тополю та березу з Центральної Європи. Деревину піддають термічній обробці.
Передбачається, що такі знаки прослужать принаймні 20 років. Це не довше, ніж алюмінієві, але виробництво спричиняє менше викидів вуглецю, а після закінчення терміну експлуатації матеріал можна компостувати або спалювати. Старі металеві знаки, втім, не викидали — їх зберігатимуть як запасні.
Разом із тим, виробництво дерев’яних дорожніх знаків коштує приблизно вдвічі дорожче, ніж алюмінієвих. Вартість залежить від обсягу замовлень. Ті, що встановили на Крістіан-Брода-Плац, обійшлися місту в 100 євро кожен.
Відень — не перше австрійське місто, яке вирішило перейти на відновлювані матеріали, дорожні служби тестують такі знаки з 2021 року. У серпні дерев’яні дорожні знаки встановили у громаді Гард, що у землі Форарльберг.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті