Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Цієї суботи, 23 листопада, розпочинається фестиваль феміністичного кіно «Фільма», який триватиме до 8 грудня.

На сайті фестивалю можна подивитися 15 стрічок. Перегляд безкоштовний. Більшість фільмів доступні онлайн без територіальних обмежень. Усі стрічки мають розгорнуті українські та англійські субтитри.

Три програми «Фільми» — добірка «Контрпам’яті: долаючи мовчання», квіркемп-програма «Нерівні! Різні! Розлючені!» та екофеміністична добірка «Хто боїться справжніх імен?» — об’єднує не біль і досвіди людей із різних спільнот, країн та часів, а також проблеми бідності, расизму, класизму.

Також цьогоріч «Фільма» влаштовує офлайн-покази у чотирьох містах: в Києві, Львові, Харкові та Дніпрі (розклад буде доступний на сайті фестивалю).

Проведуть дві онлайн-дискусії: глядацтво запрошують до рефлексій на теми, які визначено двома програмами «Фільми». Зустрічі відбудуться в Zoom за попередньою реєстрацією. Робочі мови — англійська та українська з двостороннім перекладом і перекладом українською жестовою мовою.

На додаток, публікуватимуть інтерв’ю з автор_ками стрічок із програми «Нерівні! Різні! Розлючені!».

Програми фестивалю

Контрпам’яті: долаючи мовчання

  • Транс Кашмір. Сурбхі Деван, С.А. Ханан. Індія. Документальна стрічка оповідає про спільноту трансжінок Кашміру.
  • Мовчання Розуму. Кумяна Новакова. Північна Македонія, Боснія і Герцеговина. Документальний фільм про досвіди насильства та катувань, що їх пережили жінки в таборах для зґвалтувань у Фочі під час війни.
  • Чи може гора памʼятати. Дельфіна Карлота Васкес. Аргентина, Мексика. Вулкан відповідає виверженнями на соціальні вимоги під час завоювання, Мексиканської революції, виникнення Сапатиської Армії Національного Визволення та сьогоденного феміністичного спалаху.
  • Чоботи в ґрунті, руки в землі. Кароліна Ускакович. Україна, Нідерланди, Великобританія. У центрі сюжету — духовний зв’язок між режисеркою та її харизматичною бабусею Зоєю, українською пенсіонеркою, яка плекає город.
  • Сухоцвіт. Іокасті Манцог. Греція, Німеччина. «Свято життя, яке, зіткнувшись із хворобою Альцгеймера та скорботою, протиставляє їм спільні пісні й танці».

Нерівні! Різні! Розлючені!

  • Terror Nullius. Soda Jerk. Австралія. Частково політична сатира, подекуди еко-горор, а місцями роуд-муві: апокаліптичні табори в пустелі та хижі вівці, що починають антиколоніальне повстання.
  • Гомотопія. Кріс І. Варґас, Ерік А. Стенлі. США. Критика гомонормативності та американського патріотизму. Події відбуваються десь між майбутнім і теперішнім, де група радикальних квірів запекло прагне викрити проблеми одностатевих шлюбів, зруйнувати Державу, повалити Імперію.
  • Квіри поза законом. Кріс І. Варґас, Ерік А. Стенлі. США. Персонажі викривають темні сторони Кампанії за права людини, а також скочування соціальних рухів до гендлярства в неприбуткових організаціях.


  • Aвандреґ! Філ Ієропулос. Греція. Подорож у світ десяти афінських дреґперформерок, які деконструюють поняття гендеру, націоналізму і приналежності, водночас наражаючись на поліцейську жорсткість, трансфобію та расизм.
  • 2 Spirit Dreamcatcher Dot Com. Тео Джин Катгенд. Канада. Сайт знайомств пристосовується до потреб квір- і корінних спільнот. Люди призначають побачення на протестах.

Хто боїться справжніх імен?

  • зонґ. Тета Цибульник, Еліас Парвулеско, Світлана Потоцька. Україна. Заказник Замглай — одна з найбільших болотних систем України. Назва, імовірно, походить від давньокурдського слова zong, що означає «болото».
  • Ти гадаєш, Земля – це щось мертве. Флорaнс Лазар. Франція. Фільм досліджує глобальну екологічну кризу з перспективи острова Мартиніки.
  • Хто боїться ідеології? Частина 3: Мікропротистояння. Марва Арсаніос. Німеччина, Колумбія. Толіма відома як один із кавових регіонів Колумбії. Корінні жінки бороються за збереження давніх знань корінних спільнот про вирощування та захист насіння.
  • Уїра: відродження лісу. Юліана Курі. Бразилія. Екологічні ініціатив та життя ЛГБТ-спільноти у серці Амазонського лісу.
  • Мертві як додо. Ліна Хабібалла. Судан. П’ятихвилинна експериментальна стрічка про колонізаторську міфологію, що лежить в основі популярного наративу про вимирання птаха додо.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button